“Tas man ir pagodinājums!” EP deputāts Pūpols uz mēnesi algos sev padomnieku – Ogres novada mēru Helmani 52

“Pēc šīs dienas Ogres domes lēmuma rīt iesniegšu Briselē lūgumu pieņemt Egilu Helmani par manu Latvijas asistentu. Viņš strādās par simbolisku samaksu, taču Latvijas veiksmīgākā novada vadītāja padoms un atbalsts man būs nenovērtējams,” tā šodien soctīkla vietnē “X” paziņoja pašreizējā Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Ansis Pūpols(NA). Kā zināms, Egils Helmanis (NA) ir pašreizējais Ogres novada domes priekšsēdētājs.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kaut kas neredzēts! Uz Gaujas tilta pie Cēsīm “atgriezusies ziema” – grūti pat pabraukt 16
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
Kokteilis
VIDEO. “Nākamais apkaunojums aiz Galkina!” Laima Vaikule koncertā dzied ukraiņu valodā, kas nokaitinājis krievvalodīgos
Lasīt citas ziņas

“Man ir ļoti liels prieks, ka Ogres [novada] mērs Egils Helmanis par manu Rīgas asistentu uz manu atlikušo pilnvaru laiku EP vienu mēnesi. Viņa zināšanas Ukrainas lietās un reemigrācijas jautājumos man būs nenovērtējams atbalsts. Viņa kontakti Ukrainā ir milzīgi. Tad būtībā tas man ir pagodinājums, ka viņš būs mans padomnieks,” tā video ierakstā soctīkla platformā “X” norādīja Pūpols.

Savukārt runājot par Helmaņa atalgojuma apmēru, Pūpols sacīja, ka “tas būs simbolisks”, jo Helmanis strādās tikai vienu mēnesi “uz piektdaļu slodzes”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šo Pūpola informāciju komentēja arī citi soctīkla “X” lietotāji.

“Šodien Ogres dome lēma ļaut E.Helmanim savienot darbus un strādāt par @AnsisPupols padomnieku Eiropas Parlamentā. Interesanti, vai Helmanis jau ir nodarbināts EP, saņem algu vai stāsies darba attiecības tikai tagad pēc lēmuma pieņemšanas domē,” tā savā ierakstā pauž Miks Celmiņš.

Savukārt Daiga komentē: “Traki, ja deputātam nepieciešams asistents.”

“Pašvaldības vadītājam nu gan nebūtu jāsēž uz diviem krēsliem. Tātad vienu darbu darīs formāli,” piebilst Daina.

“Kādreiz likās, ka esi diezgan sakarīgs žurnālists…,” norāda Aivis.

“Un Lembergu arī paķer,” iesaka Gaujarts.

Ilze ir vēl tiešāka: “Ansi, come on, tiešām nav neviena jaunieša, ko paņemt par palīgu (zinām taču, ka reāli nekas jādara nav, jo nekas EiroParlamentā tagad nenotiek), lai cilvēks nopelna naudiņu studijām? Vai kādas izmisušas mammas, kas vāc ziedojumus savam slimajam bērnam? Resno Majonēzi? Really?”

Sieviete laukos komentēja Pūpola video, rakstot: “Pirms ļoti daudziem gadiem es tiešām domāju, ka Pūpols ir tīri labs žurnālists, bet, ka izrādīsies, ka viņš ir tik stulbs, nu kurš to varēja paredzēt?”

“Labi, paldies. Kopš šodienas Tu man esi klauns. Ja viņš uz vienu mēnesi Tev ar tiem kontaktiem nevarētu izpalīdzēt neformāli vienkārši iepazīstinot utt., tad jūs abi esat reāli klauni. Viens otru tik “pagodinās”. Vienkāršs sviests,” uzskata Dienvidziemelis.

“Var jau, protams, ākstīties un taisīt farsu, bet tas var draņķīgi atspēlēties,” komentēja Ineta soctīklā “X”.

Reklāma
Reklāma

“Ko pats pēc jūlija? Strādāsi Ogrē Eiropas interesēs?” jautā Pūpolam Dāvis.

“Cik, lūdzu, ir simboliskā samaksa par 5-daļu slodzes, kas pie normālā darba laika būtu 1 darba diena nedēļā 8h (40/5)? Un vai lidojumi no/uz Briseli ietilps simboliski apmaksāta darba laikā?” grib zināt Kora.

“Pašam smiekli nenāk? Tavs ieguldījums Eiropas Parlamentā ir 0 , tā tad arī Tavu padomnieku iegūldījums ir 0,” uzskata Mārtiņš.

Ģirts piebilst: “Šis izskatās pēc parodijas, kas iespējama tikai Latvijā.”

“Kā miesassargs būs gana labs,” teic kāds cits. “Elksniņu ar pie reizes paķerat līdzi,” iesaka kāda sieviete.

Kā šodien vēsta ziņu aģentūra LETA, tās rīcībā arī ir informācija, ka Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis (NA) uz Eiropas Parlamenta (EP) aizejošā sasaukuma atlikušo dažu nedēļu pilnvaru laiku būs deputāta Anša Pūpola (NA) padomnieks.

Ogres novada dome ceturtdien, 20.jūnijā, atļāva Helmanim domes priekšsēdētāja amatu savienot ar EP deputāta padomnieka amatu. Domes sēdes lēmumā nav norādīts, kuram deputātam Helmanis būs padomnieks. Arī domes sēdes laikā Helmanis oficiāli nepaziņoja, kuram EP deputātam viņš būs padomnieks. Tikai no domes deputāta Daiņa Širova (NA) sēdē paustā noprotams, ka tas būs Pūpols, kura EP deputāta pilnvaras beigsies 15.jūlijā.

Telefoniski sazinoties ar Helmani, aģentūrai LETA viņš apgalvoja, ka būšot Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieka Valda Dombrovska (JV) padomnieks, kurš aizvadītajās EP vēlēšanās ticis pie deputāta mandāta. Uz jautājumu, vai tiešām kļūs par padomnieku politiskajam oponentam, Helmanis apgalvoja, ka JV esot viņu “uzaicinājusi par padomnieku”. Aģentūra LETA sazinājās ar Dombrovska padomnieci Maiju Celmiņu, kura uzsvēra, ka Helmaņa apgalvojumi ir nepatiesi.

Domes sēdes lēmumā norādīts, ka padomnieka darba funkcijas ir saistītas ar deputāta izvirzītajām darba prioritātēm – reemigrācijas veicināšanu, atbalstu Ukrainai un Gruzijai, informācijas vākšanu un apstrādi, kontaktu izveidošanu un dažādu tikšanos organizēšanu.

Helmanis domes sēdē savu lēmumu kļūt par EP deputāta padomnieku pamatoja ar to, ka iepriekšējās EP vēlēšanās vairāki ogrēnieši esot mēģinājuši iekļūt EP, bet tas viņiem nav izdevies, tāpēc viņš nolēmis kļūt par EP deputāta palīgu – lai censtos ogrēniešu intereses pārstāvēt Eiropā.

Uz opozīcijas deputātes Santas Ločmeles (“Par!”) kritiku, ka Helmanis neizprot deputāta padomnieka pienākumus un tiesības, Helmanis atbildēja, detalizēti uzskaitot EP vēlēšanu rezultātus kustībai “Par!”. Helmaņa ieskatā, partijas “Par!” “garīgo ideju bankrots” viņu esot iedrošinājis pieņemt jaunos darba pienākumus.

LETA jau ziņoja, ka Pūpols no 14.maija pilda eiroparlamentārieša pienākumus Daces Melbārdes (JV) vietā, kura kļuvusi par Latvijas Ārlietu ministrijas parlamentāro sekretāri.

Pūpols kandidēja EP vēlēšanās 2019.gadā no NA saraksta, taču netika ievēlēts. Iespēja kļūt par EP deputātu viņam radās pēc tam, kad par mandāta nolikšanu paziņoja no šā paša saraksta ievēlētā Melbārde, savukārt nākamais kandidāts – pašreizējais Saeimas deputāts Edvīns Šnore (NA) – atteicās ieņemt deputāta vietu līdz šā parlamenta sasaukuma beigām 15.jūlijā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.