Korķus atskrūvējot, tie paliek piestiprināti pie iepakojuma ar mērķi samazināt sīko plastmasas atkritumu nonākšanu dabā un to radīto piesārņojumu.
Korķus atskrūvējot, tie paliek piestiprināti pie iepakojuma ar mērķi samazināt sīko plastmasas atkritumu nonākšanu dabā un to radīto piesārņojumu.
Foto: Dainis Bušmanis

“Neieredzu to zaļo kursu!” Pudeļu korķīši izraisa emociju vētru sabiedrībā 0

Sociālais tīkls X (iepriekš pazīstams kā Twitter) kļuvis par platformu, kurā latvieši dalās ikdienas sīkajos, bet kaislīgi apspriestajos pārdzīvojumos.

Reklāma
Reklāma
“Jāatbild pilnā apmērā…” Medvedevs aicina Putinu veikt preventīvus triecienus Rietumiem
Dzīvībai bīstami! Atpūtniekiem Baltijas jūrā izplatīts nopietns brīdinājums
Atmaskots Putina psihopātiskais ārsts ar iesauku “Dr. Ļaunais”: trakākais slēpjas detaļās
Lasīt citas ziņas

Šoreiz diskusiju centrā – plastmasas pudeļu vāciņi, precīzāk – Eiropas Savienības zaļā kursa ietvaros ieviestais noteikums, ka vāciņi vairs nevar būt atskrūvējami, bet stingri piesaistīti pie pudeles kakliņa.

Viedokļi saduras gluži kā korķis pret zobiem: vieni neieredz jauno sistēmu, citi saskata tajā skaidru ekoloģisku jēgu. Un daži vienkārši… atklāti ilgojas pēc brīvības.

CITI ŠOBRĪD LASA
“Amerikāņi par mums, eiropiešiem, ņirgājas,” raksta kāds lietotājs. “Man par tiem pudeļu vāciņiem ir reāla škrobe. Lai arī esmu pieradis, vēl joprojām mājās ar šķērēm rūpīgi apgraizu to pudeli, elementāras lietošanas ērtības labad. Neieredzu to zaļo kursu.”

Un šis nav vientuļš korķis pudelē. Komentāros cilvēki dalās ar līdzīgām izjūtām – no kaitinoša skrāpējuma gar vaigu līdz nostalģiskiem stāstiem par ūdens pudelēm ārpus ES, kur korķi vēl var brīvi atskrūvēt un turēt plaukstā – kā cilvēks.

“Ir tik nenormāli forši, nonākot ārpus ES, noskrūvēt pudeles korķi pavisam. Un tā sajūta, ka ūdens pudeles korķis ir tev plaukstā, nevis skrāpējas gar vaigu… tas ir KAIFS! Tagad tādas pudeles (pat tukšas) var vest mājās kā suvenīrus,” dalās kāds cits lietotājs.

Taču ir arī atšķirīgi viedokļi. Citi komentētāji norāda, ka šis sīkums ir cena, ko maksājam par tīrāku vidi.

“Var neieredzēt, bet fakts – mežos, upju krastos, jūrā redz daudz mazāk pudeļu un korķīšu.”

Un, izrādās, daļa sabiedrības jauno sistēmu pat novērtē.

“Būšu nepopulārs, bet man patīk, ka nav jārauj un jātur plaukstā korķis vai jāmeklē virsma, uz kuras to nolikt (un pēc tam vēl aizmāršības dēļ aizmirst, kur to noliku),” raksta kāds X lietotājs.

Kaut šķietami mazs un tehnisks jautājums, vāciņu pieskrūvēšanas tēma izgaismo plašāku sabiedrības pretestību pret straujām pārmaiņām, pat tad, ja tās nāk ar labiem nodomiem. No vienas puses – brīvība un ieradumi, no otras – vide un sistēma, kas strādā ilgtermiņā.

Vai tiešām pudeļu vāciņš ir kļuvis par jauno brīvības simbolu? Un cik daudz esam gatavi upurēt ērtības vārdā? Jautājums paliek atvērts – gluži kā pudele ar pieskrūvētu korķi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.