Rezerves NBS pulkvedis Igors Rajevs.
Rezerves NBS pulkvedis Igors Rajevs.
Foto: LETA

“Tas nav uzbrukums, lai iebiedētu, bet lai iznīcinātu..” Igors Rajevs komentē Krievijas agresiju Ukrainā 43

TV24 veidotajā speciālizlaidumā par Krievijas militāro iebrukumu Ukrainā, savu viedokli izteica atvaļinātais NBS pulkvedis Igors Rajevs. Viņš apstiprināja, ka šobrīd Krievijas armija veic apzinātus uzbrukumus Ukrainas militārajiem mērķiem.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam 32
Viedoklis
Armands Puče: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību 82
Masveida represijas Krievijā. Paraugprāvas atgādina Staļina laikus
Lasīt citas ziņas

“Krievija selektīvi veic uzbrukumus tiem objektiem, kurus ir izvēlējušies. Viņi izmanto spārnotās raķetes, kuras ir visefektīvāk izmantot pret stacionāriem mērķiem, kuru izvietošanas vieta ir labi zināma. Viņi to izmanto arī pret valdības pultīm – ne tikai militārajām, tajā skaitā arī valsts,” – komentēja Rajevs.

Viņš atzina, ka Krievijas armija šobrīd uzbrūk sakaru punktiem, munīcijas un ieroču bāzēm, arī noliktavām.

CITI ŠOBRĪD LASA
“Šinī gadījumā tas nav uzbrukums, lai iebiedētu, bet lai iznīcinātu Ukrainas armijas infrastruktūru un tās spējas vadīt militārās operācijas.

Jā, krievi apgalvo, ka viņi uzbrūk tikai militāriem mērķiem, bet ir jāsaprot, ka tas ir elements no viņu informatīvās kampaņas. Protams, ka viņi tādā veidā to teiks un viņi noliegs, ka būs jebkādi uzbrukumi civiliem objektiem.

Tomēr jau tagad ir rādīti kadri, kuros ir redzams, ka ir sabombardēti lidlauki pie lielpilsētām, kas pamatā tiek izmantoti kā civilie lidlauki,”

– teica atvaļinātais pulkvedis.

Rajevskis gan pieļāva, ka, iespējams, Krievija patiešām šobrīd izmanto tikai tos mērķus, kas ir militārie objekti: “Tomēr ir jāsaprot, ka nav iespējams izbēgt no civiliem zaudējumiem – cietīs arī civilie objekti un civiliedzīvotāji.”

Rajevskis norādīja, ka šī ir otrā Krievijas uzbrukuma fāze Ukrainai – jau šobrīd ir redzami kadri, kad Ukrainā ieiet Krievijas vienības. Savukārt pirmā uzbrukuma fāze notika jau vakardien, kad kiberuzbrukums bija mērķēts galvenajām valdības un armijas stratēģiskajām vebsistēmām.

Atvaļinātais pulkvedis pauda bažas, ka šā brīža informācija vēl ir pietiekoši skopa, lai izdarītu kādus precīzus secinājumus un teica, ka diemžēl šobrīd neizskatās, ka ļoti aktīvi iedarbināti būtu Ukrainas armijas gaisa spēki.

“Bija ziņas par to, ka ir notriektas dažas krievu lidmašīnas un viens helikopters, tomēr ir jāsagaida oficiāls apstiprinājums. Ja kaut kas ir notriekts, ļoti labi, tātad, ukraiņi pretojās un viņiem ir kaut kādi panākumi,” – teica Rajevksis.

Viņš norādīja, ka lai arī šobrīd vēl nav skaidrs, kāda veida palīdzību un atbalstu Ukrainai sniegs NATO, Rajevskis uzskata, ka ir vairāki veidi, kā atbalstīt Ukrainu šajā brīdī: “Ja NATO neplāno turp sūtīt vienības, kas tur karos, neviens mūs neattur no tā, ka mēs varam sūtīt šobrīd Ukrainai ieroču sistēmas, kas viņiem palīdzēs cīnīties.”

Reklāma
Reklāma

Atvaļinātais pulkvedis arī uzskata, ka Ukrainu joprojām var atbalstīt arī finansiālā veidā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.