Dobeles “Tenax” handbolisti līdzvērtīgi cīnījās ar spēcīgu Rumānijas klubu.

“Tenax” handbolisti sīvi cīnās ar rumāņiem, tomēr beigās zaudē 0

Latvijas čempione handbolā Dobeles “Tenax” sestdien savā laukumā Eiropas Handbola federācijas (EHF) Izaicinājuma kausa trešās kārtas pirmajā spēlē cienīgi cīnījās ar spēcīgo Rumānijas komandu “Potaissa Turda”, galarezultātā gan atzīstot pretinieku pārākumu ar rezultātu 35:38 (16:19).

Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1

Aivis Jurdžs un Māris Veršakovs bija komandas rezultatīvākie spēlētāji ar septiņiem gūtiem vārtiem. Piecus vārtus guva Oskars Arājs un Nils Miķelsons, četri Andim Ērmanim, pa diviem pievienoja Antons Šuleiko, Egils Politers un Ņikita Pančenko, bet viens precīzs metiens Emīlam Kurzemniekam.

Mača ievadā “Tenax” komandai bija problēmas gan aizsardzībā, gan uzbrukumā, kā rezultātā desmitajā minūtē mājinieki atradās iedzinējos ar 2:7. Turpinājumā ar daudzveidīgu uzbrukumu dobelnieki spēja atgūties, un puslaika vidusdaļā bija vairs tikai -1 (10:11).

Lai gan pirms spēles visi “Tenax” kluba pārstāvji daudz runāja par to, ka liela nozīme būs aizsardzībai, ar to bija lielākās problēmas. “Potaissa Turda” demonstrēja augsta līmeņa handbolu, taču Dobeles komanda negrasījās atpalikt. Mājinieki pēdējos mēnešos spēlējuši īpaši rezultatīvi, tā tas bija arī šajā vakarā, kas ļāva saglabāt intrigu mača otrajai daļai – 16:19.

Lielāko daļu otrā puslaika “Potaissa Turda” komandai bija trīs četru vārtu pārsvars. Tālāk pretiniekus dobelnieki nelaida, bet arī paši tuvāk netika. Vairāk iniciatīvu centās uzņemties Aivis Jurdžs, kurš spēlēja rezultatīvi, bet allaž sekoja rumāņu atbilde. Cerības bija teju līdz mača izskaņai, jo ilgu laiku mājinieki bija vien divu precīzu metienu attālumā no neizšķirta, taču to panākt neizdevās, beigās zaudējot ar 35:38.

Atbildes spēle 24. novembrī notiks Rumānijas kluba mājvietā. Nākamajā kārtā iekļūs komanda, kas uzvarēs divu spēļu summā.

EHF Izaicinājuma kausā “Tenax” atgriezās ar divām uzvarām pret Luksemburgas “Dudelange” – 27:24 un 28:24. Trešajā kārtā pretiniekos mūsējiem tika ļoti spēcīgā Rumānijas komanda “Potaissa Turda”, kas šobrīd vietējā čempionātā atpaliek tikai no Rumānijas handbola granda Bukarestes “Dinamo”.

Jāpiebilst, ka šis Rumānijas klubs kļuva par EHF Izaicinājuma kausa 2017./2018.gada sezonas čempioniem.