Latvijā
Kriminālziņas

Ar sievietēm iepazinās portālos: atklājas smaga nozieguma detaļas0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Rīgas tiesas apgabala prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu vienas personas apsūdzībā par laupīšanām, par slepkavību saistītu ar laupīšanu, portālu “la.lv” informēja prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.

Persona apsūdzēta arī par šaujamieroča nolaupīšanu, tā glabāšanu un pārvadāšanu bez attiecīgas atļaujas. Persona tika aizturēta Lietuvā pēc tam, kad bija šķērsojusi Latvijas – Lietuvas robežu.

Kā norādīts lēmumā par krimināllietas nodošanu tiesai, vīrietis, atsaucoties uz sludinājumiem internetā, ieradās pie dažādām sievietēm un divas no viņām aplaupīja, pielietojot vardarbību.

Viņš nolaupīja mobilos telefonus, datoru un naudu. Savukārt 2019.gada martā viņš ieradās pie sievietes kādā no atpūtas centriem Rīgas centrā.

Lai iegūtu cietušās personas mantas un pārvarētu viņas izrādīto pretestību, viņš vairākas reizes ar cietu priekšmetu iesita sievietei, pēc kā iemeta viņu baseinā. Tā rezultātā iestājās cietušās personas nāve.

Apsūdzētais nozaga maksāšanas līdzekļus, portatīvos datorus un mobilo telefonu. Pēc tam viņš veica sveša maksāšanas līdzekļa nelikumīgu izmantošanu, proti, elektroniski pieteicās aizdevumu saņemšanai no kredītiestādēm uz jau noslepkavotās sievietes vārda, veica pārskaitījumus starp cietušās bankas kontiem un izņēma skaidru naudu no sievietes bankas konta.

Saistītie raksti

2019. gada marta beigās apsūdzētais no sava paziņas mājas, izsitot logu un iekļūstot ēkā, Brocēnu novadā, nozaga šaujamieroci un tā munīciju. Vēlāk viņš nelikumīgi šķērsoja robežu, kur tika aizturēts.

Par šādām iepriekš minētajām darbībām persona tiek apsūdzēta pēc Krimināllikuma 176. panta pirmās daļas, Krimināllikuma 117.panta 6.punkta, Krimināllikuma 193.panta otrās daļas, Krimināllikuma 185.panta pirmās daļas, Krimināllikuma 175.panta ceturtās daļas un Krimināllikuma 233.panta otrās daļas.

Lieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.