Kotovičs: Latvijas meža zemēs mēs nestādām no ārzemēm ievestus jaunus kokus 12

Kādus kokus “Latvijas valsts meži” visbiežāk izvēlas stādīt meža papildinājumam – vai tās ir arī kādas jaunas sugas, kas ievestas no ārvalstīm un ir pielāgotas mūsu teritorijai? Uz šo TV24 raidījuma “Dienas personība ar Veltu Puriņu” vadītājas jautājumu atbildēja AS “Latvijas valsts meži” Komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs, sakot, ka no ārzemēm ievestus jaunus kokus nestāda Latvijas meža zemēs.

Reklāma
Reklāma
Kā itāļiem izdodas iztirgot savus olīvu atkritumus Latvijā… Inese “iegrābusies”, iegādājoties Latvijā populāru olīveļļu
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 16
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 34
Lasīt citas ziņas

“Latvijas meža zinātnieku pētījuma rezultātā mēs esam nolēmuši, ka mēs mežā vai juridiski sakot – meža zemēs – jaunus kokus, kas ievesti no ārzemēm, nestādām. Mēs stādam savas tradionālās koku sugas: priedi, egli un bērzu. Un arvien populārāk slapjās vietās ir stādīt melnalksni, un tad vēl arī nedaudz ozola audzes. Tās ir tās audzes, ko mēs veidojam stādot,” skaidroja AS “Latvijas valsts meži” pārstāvis Kotovičs.

Tāpat Kotovičs pastāstīja, ka Latvijā ir arī svešzemju koki. “50 gadu garumā Latvijā ir izveidota ātraudzīgā apse, – viņu arī var stādīt, bet ne mežā. Viņu stāda lauksaimniecības zemēs, un tad līdz ar to veidojas kokaugu plantācijas. “Latvijas valsts mežiem” tādas ir pavisam maz – daži simti hektāru -, privātajos mežos tādu ir nedaudz vairāk. Salīdzinot visas plantācijas kopā, tas ir ne vairāk kā 1% no Latvijā ar kokiem klātās platības,” pastāsīja Kotovičs TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pilnu TV24 raidījumu “Dienas personība ar Veltu Puriņu” variet skatīties video šeit:

LA.LV Aptauja

Vai Tu esi iestādījis Latvijā vismaz vienu koku?

  • Jā!
  • Nē.
  • Esmu iestādījis/iestādījusi daudz koku!
  • Gribētu, bet nav bijusi tāda iespēja.
  • Cits variants.
  • Man nav viedokļa.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.