Pastāv aizdomas, ka par daļu no ienākumiem par Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas maksas tualetēm netiek nomaksāts nodoklis. Attēlā: tieši Rīgas Centrālajā stacijā pirms pāris gadiem notika sabiedrības par atklātību “Delna” rīkotās kampaņas “Cel trauksmi!” atklāšana, kuras mērķis ir mudināt sabiedrību neklusēt par korupciju vai kādu citu prettiesisku rīcību.
Pastāv aizdomas, ka par daļu no ienākumiem par Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas maksas tualetēm netiek nomaksāts nodoklis. Attēlā: tieši Rīgas Centrālajā stacijā pirms pāris gadiem notika sabiedrības par atklātību “Delna” rīkotās kampaņas “Cel trauksmi!” atklāšana, kuras mērķis ir mudināt sabiedrību neklusēt par korupciju vai kādu citu prettiesisku rīcību.
Foto – Evija Trifanova/LETA

Jaunā pārbaudē – vēl satriecošāki rezultāti 8

Pagāja vairāki mēneši, bet ne E. Ceipe, ne Finanšu policijas pārvalde detektīvaģentūrai nesniedza nekādu atbildi par darbībām, kas būtu veiktas saistībā ar iesniegumā aprakstītajiem faktiem.

Pagājušā gada beigās “Biznesa drošība” jau vērsās pie VID ģenerāldirektores Ilzes Cīrules, kā arī finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas un ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera. Norādot uz E. Ceipes neieinteresētību viņam nosūtītajos faktos, detektīv­aģentūra tagad augsti stāvošajiem adresātiem nosūtīja jau jauna, decembra pirmajā pusē veikta pētījuma rezultātus.

Ja kaut kas nepilna pusgada laikā arī bija mainījies, tad tikai valsts apkrāpšanas vērienīgums: piecās pārbaudēs kopā tika secināts, ka ir oficiāli izsniegtas 87 biļetes, bet reālais tualešu apmeklētāju skaits šajā laikā ir bijis 492. Tas nozīmē, ka nu jau biļetes (kvītis) bija saņēmusi tikai nepilna piektā daļa tualešu apmeklētāju.

VID vadība klusē

Detektīvaģentūras pārstāvji izteikuši aizdomas, ka tualešu gadījumā varētu būt runa par neformālu “piesegšanu”. Uz to norādot, piemēram, “Hiacintes” izsniegta universālā pilnvara kādai Diānai Krūmiņai-Vildavai. Mazpazīstamās advokātes dzīvesbiedrs ir prokurors Ivars Vildavs. Tiesa, šai versijai nekādu pierādījumu, izņemot pašu pilnvaru un radniecības saites, nav.

Taču par to, ka šajā lietā VID un tā struktūru neieinteresētība tām piegādātajos faktos (“Biznesa drošība” nosūtījusi pat pusotru desmitu videoieraksta disku) var radīt aizdomas, norāda arī E. Ceipes un VID vadības nevēlēšanās atbildēt uz jautājumu – kā tieši Finanšu policijas pārvalde ir reaģējusi uz SIA “Biznesa drošība” pagājušā gada jūlija iesniegumu par SIA “Hiacinte” iespējamo ļaunprātīgo izvairīšanos no nodokļu nomaksas.

E. Ceipe uz šo jautājumu vispār neatbild, savukārt VID atbild ar standarta formulējumu – saskaņā ar likuma “Par Valsts ieņēmumu dienestu” 21. panta pirmo daļu un likuma “Par nodokļiem un nodevām” 22. panta pirmo daļu VID Finanšu policijas pārvalde nesniedzot informāciju par konkrētiem nodokļu maksātājiem.

“Bija VID pārbaude, viss bija kārtībā!”

Interesanti, ka tieši tāda pati ir VID atbilde arī uz jautājumu – vai par nereaģēšanu uz pagājušā gada jūlija iesniegumu un tajā minētajiem faktiem ir veikta dienesta pārbaude.

Uz norādi, ka šis jautājums ir nevis par konkrētiem nodokļu maksātājiem, bet gan VID reakciju uz signāliem par izvairīšanos no nodokļiem, 
I. Cīrules vadītā iestāde paliek pie sava – šie jautājumi esot uztverami kā interesēšanās par Finanšu policijas un VID vadības rīcību attiecībā uz konkrētu nodokļu maksātāju.

Tikmēr par to, cik apņēmīga šī rīcība ir bijusi un vai VID konkrētajā gadījumā tiešām ir bijis ieinteresēts izmantot tam sniegto informāciju, liecina pašas SIA “Hiacinte” grāmatvedes Larisas Berezņukas atbilde žurnālistiem: “Mums nesen bija VID pārbaude, viss bija kārtībā. Mēs par šo pārbaudi nesūdzējāmies. Kāpēc lai mēs to darītu?”

Reklāma
Reklāma
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.