Politiķis Jurēvics pinas savā skaidrojumā, vai ķirsīšu piespraudes nav slēpta priekšvēlēšanu aģitācija? 0

Komentējot simbolisko ķirsīti pie atloka, ko nereti nēsā arī Ministru prezidente Evika Siliņa, Edmunds Jurēvics, Saeimas frakcijas “Jaunā Vienotība” priekšsēdētājs, atklāti pauž savu atbalstu partijas Rīgas mēra kandidātam Vilnim Ķirsim.

Reklāma
Reklāma
Plāno iegādāties lietotu auto? 13 automašīnas, kuras var iegādāties pat ar lielu nobraukumu
No kā baidās diktators? Izskan interesanta versija, kāpēc Putins negrib tikties ar Zelenski aci pret aci
Kokteilis
“Tautumeitas”, Tomijs Kešs vai “Katarsis”? Mākslīgais intelekts prognozē, kuras Baltijas valsts mūziķiem ir vislielākais potenciāls uzvarēt Eirovīzijā 7
Lasīt citas ziņas

Viņš TV24 raidījumā “Ziņu top” skaidroja, ka šāds žests nav slēpta priekšvēlēšanu aģitācija, bet gan publiska nostāja, kas atbilst Latvijas politiskajām tradīcijām. Jurēvics uzsver, ka ir godīgi un atklāti atbalstīt savu partiju un tās kandidātus, neizvairoties no simbolikas, kas to apliecina.

Uz jautājumu, vai šāda simbolika, izmantojot augstos amatus un to, ka viņiem bieži jāsniedz publiskas intervijas, nav administratīvo resursu izmantošana, Jurēvics turpina sarunu par Latvijas politisko kultūru: “Tas ir iegājies, un, manuprāt, tas nav nekas slikts. Saeimā deputāti no dažādām frakcijām bieži nēsā savas partijas nozīmītes.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš uzsver, ka nav nekā slēpta viņa žestā. “Man nav ko slēpt – atbalstu un turpināšu atbalstīt mūsu kandidātu ar šādiem simboliskiem žestiem,” saka Jurēvics, norādot, ka ķirsītis ir skaidrs vēstījums par viņa nostāju.

Jurēvics atzīst, ka ķirsītis pie viņa atloka nav nejaušs aksesuārs, bet gan apzināts simbols, kas apliecina atbalstu “Jaunās Vienotības” Rīgas mēra kandidātam Vilnim Ķirsim. “Es negribu mānīties!”.

LA.lv sazinājās arī ar Korupcijas novēršanas un apkartošanas biroja (KNAB) komandu, jo tieši viņu pārziņā ir priekšvēlēšanu aģitācijas jautājumi.

KNAB ieskatā, piespraudes un citus apģērba elementus nevar traktēt kā priekšvēlēšanu aģitāciju.
Izņēmums – gadījumi, kad valsts amatpersona, pildot savus pienākumus, izmanto elementus, uz kuriem attēlots konkrētas politiskās organizācijas logo vai cita ar to saistīta simbolika. Konkrētais gadījums ir skatāms no ētikas viedokļa.

Lai izslēgtu spekulācijas par slēpto aģitāciju un šaubas par valsts amatpersonu objektivitāti priekšvēlēšanu laikā, KNAB aicina amatpersonas, pildot amata pienākumus, izvairīties no tādu apģērba elementu izmantošanas, kas priekšvēlēšanu aģitācijas periodā var izraisīt asociācijas ar konkrētu deputāta kandidātu vai politisko organizāciju.

KNAB skaidro, ka premjerministrs un ministri ir politiski ievēlētas personas, kurām nav noteikts politiskās neitralitātes pienākums. Šī iemesla dēļ šīs amatpersonas drīkst veikt priekšvēlēšanu aģitāciju, taču stingri jāievēro aizliegums izmantot aģitācijā valsts resursus, amatpersonas statusu u.c. prasības, kuras paredz Priekšvēlēšanu aģitācijas likums.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.