Latvijā
Politika

Tūkstošiem cilvēku parakstījušies par kompensāciju atcelšanu deputātiem. Iniciatīva iesniegta Saeimā0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Evija Trifanova

Izskatīšanai Saeimā iesniegta vairāk nekā 14 000 cilvēku parakstīta iniciatīva par kompensāciju atcelšanu parlamentā nepārvēlētiem deputātiem, aģentūra LETA noskaidroja sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv”.

Iesniegšanai Saeimā nepieciešamie 10 000 paraksti portālā tika savākti nepilnas nedēļas laikā.

Kā iniciatīvas autore norādīta mākslas kritiķe Jana Kukaine. Viņa uzskata, ka kompensācija trīs mēnešalgu apmērā nepārvēlētiem deputātiem ir pārāk dāsna. Viņas ieskatā, šāda kārtība liecina, ka deputāti tiek uztverti kā izredzēto grupa, kuri bauda privilēģijas, kas nav pieejamas nevienā citā sabiedrības sektorā.

“Šāda izpratne veicina sociālo nevienlīdzību un ir diskriminējoša attiecībā uz pārējo sabiedrības daļu, kas darba tirgū nav pasargāta no darba attiecību izbeigšanās iespējas. Neievēlēšanas fakts ir signāls tam, ka ir zudusi balsotāja uzticība, un īpašas piemaksas par to nepienākas. Ņemot vērā vispārējo Latvijas iedzīvotāju labklājības līmeni, šāda kompensāciju izmaksa ir arī neētiska,” pārliecināta Kukaine.

Iniciatīvā pausts aicinājums grozīt Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu, atceļot punktu, kas paredz, ka Saeimas deputāts, kura mandāts izbeidzas līdz ar attiecīgās Saeimas pilnvarām, ja viņš nav ievēlēts nākamajā Saeimā, saņem vienreizēju pabalstu triju mēnešalgu apmērā.

Kukaines ieskatā, šādas pārmaiņas nodrošinātu, ka deputātu uzturēšanai tiktu tērēts mazāk līdzekļu, kā arī tiktu veicināta sociāla solidaritāte.
Saistītie raksti

Tāpat “valstsvīriem un valstsievām tiks dots signāls, ka viņi nepieder kādai īpaši izredzēto un aizsargājamo cilvēku grupai, bet ir daļa no Latvijas sabiedrības, un uz visiem atteicas vienādas likuma normas,” uzskata idejas autore.

Iepriekš vēstīts, ka 13.Saeimā nepārvēlētajiem deputātiem kompensācijās provizoriski tiks izmaksāti 610 374 eiro pirms nodokļu nomaksas. Vienreizēju pabalsts plānots izmaksāt 66 deputātiem, kuri nav pārvēlēti jaunajā parlamenta sasaukumā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.