Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā sasnieguši 373 600 karavīrus. Kā noskaidro kritušo skaitu? 194

TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” kāds skatītājs ir iesūtījis jautājumu: kā abas karojošās puses noskaidro diennaktī kritušo karavīru skaitu?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars
Kokteilis
Šlesers neslēpj pārsteigumu – kādā Jūrmalas klubā viņš saņēmis negaidītu dāvanu ar īpašu uzrakstu 12
Lasīt citas ziņas

Zemessardzes štāba virsnieks Normunds Adamovičs stāsta, ka krievu spēku paņēmienus ir grūti komentēt, bet informatīvajā vidē ir dzirdēts, ka krievi, izšaujot raķeti, uzspridzināto objektu uzskata par pilnībā likvidētu.

Savukārt ukraiņi veic kaujas bojājumu novērtēšanu, tāpēc gaisā ir drons. Likvidētā tehnika tiek uzskaitīta, “Kaujas laukā ar dronu ļoti labi var saskaitīt cilvēciņus. Beigās no šiem sektoriem tehnika tiek saskaitīta un visticamāk tiek sūtīta šī informācija uz Ukrainas Ģenerālštābu.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Ukrainas ģenerālštābā šī informācija tiek apkopota  un tad tiek publicēta atklātajos informācijas avotos. “Vēl ir tāda lieta kā radiosakaru noklausīšanās. Arī krievu spēki savā starpā izmanto radiosakarus un visticamāk ziņo augstākiem štābiem par saviem pa pusei kritušajiem karavīriem. Tas varētu būt otrs veids kā Ukraina iegūst informāciju par pretinieka zaudējumiem kaujas laukā,” stāsta Zemessardzes štāba virsnieks.

Aģentūra “Leta” informē: Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz ceturtdienas rītam sasnieguši 373 600 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 780 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 2022.gada 24.februārī krievi zaudējuši 6147 tankus, 11 410 bruņutransportierus, 8835 lielgabalus, 966 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 653 zenītartilērijas iekārtas, 331 lidmašīnu, 324 helikopterus, 6925 bezpilota lidaparātus, 1818 spārnotās raķetes, 23 kuģus un ātrlaivas, vienu zemūdeni, 11 794 automobiļus un autocisternas, kā arī 1380 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.