Plāno pārskatīt pabalstus un palielināt izmaksājamās summas. Kādi valsts pabalsti varētu tikt paaugstināti jau no nākamā gada? 76

Labklājības ministrija (LM) gatavo priekšlikumus visu pabalstu pārskatīšanai. Prioritāte nākamā gada budžetam būs bērnu kopšanas pabalsts, jo tas nav ilgstoši pārskatīts.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 13
Lasīt citas ziņas

TV24 raidījumā “Ziņu TOP” Līga Kozlovska, Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas priekšsēdētāja (ZZS), Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja informē par plānoto pabalstu apvienošanu.

LM sniegtajā informācijā ir norādīts, ka tieši ar bērnu kopšanas un vecāku pabalstiem uz 2024.gadu ir saistīti 10 pabalstu veidi.
CITI ŠOBRĪD LASA

Viens no Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas priekšlikumiem un arī LM tuvākajā nākotnē cer pārskatīt un apvienot vecāku un bērnu kopšanas pabalstu.

Vidējie maksājumi mēnesī šobrīd ir 132 eiro par bērnu kopšanas pabalstu un 672 eiro par vecāku pabalstu, to vidēji mēnesī saņem 18 000 jauno vecāku. Atsevišķi vēl ir ģimenes valsts pabalsti un tur vidēji saņem 81 eiro.

Labklājības ministrija ir prezentējusi plānu, un tas ievieš cerības, ka valsts pabalsti ģimenēm ar bērniem varētu tikt palielināti no 2025.gada janvāra.

Ziņu aģentūra “LETA” ziņo, ka attiecībā pret ģimenes valsts pabalstiem ministrijai ir trīs priekšlikumi, klāstīja LM valsts sekretāra vietniece Diāna Jakaite.

LM varētu rosināt ģimenes valsts pabalstu maksāt bērniem no 16 līdz 20 gadu vecumam, neatkarīgi no tā, kādu izglītību bērns iegūst. Šāda iecere valstij izmaksātu 5,6 miljoni eiro gadā.

Otrs priekšlikums ir ģimenes valsts pabalstu divkārši palielināt par pirmo bērnu, proti, tie būtu 50 eiro. Paaugstinājums ģimenei nebūtu liels, bet valstij fiskālā ietekme uz budžetu būtu 35 miljoni eiro, teica LM pārstāve.

Tāpat LM ir izskatījusi variantu ģimenes valsts pabalstu par pirmo bērnu palielināt līdz 30 eiro, par diviem 120 eiro, par trim bērniem – 270 eiro. Tas valstij izmaksātu 41 miljons eiro.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.