Laukos
Mežsaimniecība

Ugunsnedrošajā periodā liesmas šogad skārušas vairāk nekā 40 hektārus LVM meža zemju0

Foto no LA arhīva

Valsts AS “Latvijas valsts meži” (LVM) apsaimniekotajās teritorijās kopš ugunsnedrošā periodā sākuma liesmas skārušas vairāk nekā 40 hektārus meža zemju, no kuriem aptuveni 15 hektāri ir jaunaudzes, informē LVM.

Tostarp 30.maijā ugunsdrošības prasību neievērošanas dēļ LVM Mērsraga iecirknī ap plkst.17 izcēlās ugunsgrēks, nopostot aptuveni 13 hektārus meža. Uguns postījumus pastiprināja spēcīgais vējš, kas apgrūtināja meža ugunsgrēka ierobežošanu. Liesmu dzēšanā piedalījās pārstāvji no Valsts meža dienesta (VMD), LVM, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, kā arī Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

LVM atgādina, ka, atbilstoši VMD rīkojumam, kopš 27. aprīļa visā valsts teritorijā ir noteikts meža ugunsnedrošais periods un katram valsts iedzīvotājam ir jāievēro ugunsdrošības noteikumu prasības.

LVM uzsver, ka ugunsnedrošajā periodā, uzturoties mežos un purvos, ir aizliegts nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus vai citus priekšmetus. Tāpat liegts kurināt ugunskurus, izņemot īpaši ierīkotas vietas, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas. Aizliegts arī atstāt ugunskurus bez uzraudzības, dedzināt atkritumus un braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purvu ārpus ceļiem, kā arī darīt jebko citu, kas var izraisīt ugunsgrēku.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.