Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix/LETA

“Ukraiņu spēkiem vēl tomēr ir izdoma.” Rajevs iezīmē pēdējās diennakts svarīgākos notikumus Ukrainā 0

“Vienīgais uzbrukums, par ko mēs varam runāt šodien, ir uzbrukums Starokostjantinovai,” TV24 “Speciālizlaidumā” norāda NBS rezerves pulkvedis, militārais analītiķis Igors Rajevs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars
TV24
“Esam baigās auzās iebraukuši ar šo!” Bērziņš par pensiju sistēmu Latvijā 105
Lasīt citas ziņas

Tur atrodas Ukrainas gaisa spēku armijas bāze, un specifiski tika iznīcināts viens lidaparāts, kurš atradās aizsargātā angārā.

“Iedomājieties, viņi tagad medī katru atsevišķu lidmašīnu, kas nozīmē, ka gaisa spēki Ukrainai vēl nav beigušies, un viņi vēljoprojām turpinās lidot arī nākošās dienās,” viņš stāsta.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mikolajivas reģionā galvenās sadursmes norisinās divās vietās – Oleksandrivkā un Osokorivkā. Abas pilsētas paliek ukraiņu spēku rokās.

“Viņi mēģina iziet uz Hersonas novada robežām, tādā veidā pasakot, ka viss reģions ir atbrīvots pēc viņu vārdiem, un tad šeit mēs varam atkal sākt runāt par kārtējo tautas republiku,” Rajevs skaidro, kāpēc ir aktivizējušies tieši šie divi virzieni.

Mariupole ir aplenkta un turpina cīnīties, bet situācija tur ir ļoti smaga.

Kāds vakardien noticis gadījums parāda, ka ukraiņiem vēl ir izdoma un viņi ir spējīgi uz pārgalvīgiem gājieniem.

“Viena grupa no tiem spēkiem, kuri ir aplenkti Mariupolē, ir savākusi tankus, kaujas mašīnas, kravas mašīnas un uzzīmēja uz viņiem “Z” burtu, un devās ārā no pilsētas, mēģinot tādā veidā izkļūt ārā.”

Diemžēl šis gājiens līdz galam nebija veiksmīgs, jo viņi atdūrās vienā no kontrolpunktiem, kur atradās krievu spēki, un tur uzsākās kauja, kā rezultātā daļa no karavīriem gāja bojā vai nonāca gūstā, taču daļai arī izdevās izlauzties ārā.

Plašāku pārskatu par pēdējās diennakts notikumiem Ukrainā skaties video.

SAISTĪTIE RAKSTI