Foto – Fotolia

Uzmanību, indīgs! 7 pazīmes, kā atpazīt emocionālu varmāku 2

Ir cilvēki, kas spēj saindēt mūsu dzīvi pat tad, ja mēs paši to neapzināmies. Pārbaudiet, vai jūsu apkārtnē nav emocionālu varmāku, jo glābiņš no viņiem ir tikai viens – bēgt, kur acis rāda.

Šlesers aicinās KNAB un VDD ierosināt kriminālprocesu par izskanējušo informāciju saistībā ar divu miljonu it kā saņemšanu no Putina 23
VIDEO. Aculiecinieks nakts laikā netālu no Preiļiem nofilmē dīvainus dzīvniekus
Vecāki jautā: Kāpēc par bērnu ēdināšanu nauda jāpārskaita uz Lietuvas bankas kontu? 5
Lasīt citas ziņas

Kas ir emocionāls varmāka
Daži cilvēki ir īsti varmācības profesionāļi. Viņi ņirgājas un pazemo apkārtējos, lai kompensētu savus iekšējos trūkumus; tā viņi ir pieraduši dzīvot un sazināties. Tādus ļaudis sauc par varmākām.

Parasti tiek runāts par varmācīgiem vīriem, taču šis jēdziens ir daudz plašāks – pastāv sievas varmākas, vecāki varmākas, vecmāmiņas un vectētiņi varmākas. Varmāka var būt gan vīrietis, gan sieviete dažādā vecumā un ar dažādu sociālo statusu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Problēma saskarsmē ar viņiem ir tāda, ka varmākas ne tikai uzspiež otram cilvēkam kaut ko, bet arī liek viņam justies kā melnajai avij un ciest vainas sajūtu. Varmākas upuris saņem vēstījumu: “Tu esi pilnīga niecība, es tevi ienīstu! Un jā – esmu nikns, bet tu esi vainīgs/vainīga, ka novedi mani līdz tādam stāvoklim!”

Nākamajā lapā uzzini septiņas pazīmes, kas raksturīgas šādiem cilvēkiem!

Kā atpazīt varmāku

1. Varmāka ir rupjš pret bērniem un dzīvniekiem
Pazīme, kas neprasa īpašus komentārus, jo rupja attieksme un cietsirdīgas piezīmes (“Visus bērnus vajag pērt, lai zinātu, kurš ģimenē ir galvenais”, “Es iemidzinātu visus šos draņķa sētas krančus un izvārītu ziepēs!”) demonstrē cilvēka iekšējo noslieci uz vardarbību.

2. Varmāka ignorē citu personiskās robežas
Ģimenēs robežu ignorēšana var izpausties kā ieradums ienākt cita ģimenes locekļa istabā, mēģinājumos bez prasīšanas ņemt citu lietas, aizliegumos aizvērt durvis, ko pavada frāzes “Kāpēc tu aizver durvis? Tev ir no manis kas slēpjams?”

Ja tas ir mazpazīstams cilvēks, viņš pienāk jums pārāk tuvu, aiztiek jūsu mantas un pieskaras jums, neinteresējoties par jūsu viedokli šajā jautājumā. Bet – ja jūs sākat pretoties un izrādāt savu nepatiku, viņš to komentē aptuveni šādi: “Ak, kādi mēs jūtīgi!”, it kā apvainojot jūs par to, kam jums ir nepatīkama sveša cilvēka ielaušanās personiskajā teritorijā.

3. Varmāka noliedz jūsu tiesības uz personiskajām jūtām, vēlmēm un lūgumiem
Ģimenē varmāka ignorēs jūsu mēģinājumus pateikt, ka jums sāp, ir nepatīkami, bail, ka negribas neko darīt vai kaut kur iet. Jūsu lūgšanās un asaras viņu neietekmēs. Maksimums, ko jūs izdzirdēsiet, ir vārdi: “Pietiek gausties”, “Tu ko – gribi, lai es sadusmojos?”
Ja tas ir mazpazīstams cilvēks, tad viņš rīkosies tāpat kā aprakstīts iepriekšējā punktā, apsūdzot jūs pārmērīgā jūtīgumā vai arī teiks, ka jūs vienkārši nesaprotat, bet tad, ja saprotat, tad noteikti nespējat novērtēt.

4. Varmāka visu laiku kritizē
No tuva cilvēka jūs regulāri dzirdēsiet, ka figūra jums ir šausmīga, esat ģērbies/ģērbusies ne tā kā vajag (“Ko tu kā prostitūta esi sapucējusies?!”, “Nu, šādā apģērbā tu izskaties kā bomzis), bērnus audzināt nepareizi (“Normālas mātes bērnu baro ar krūti līdz trīs gadu vecumam!”), uzvedaties ne tā pienākas (“Nu, ko te gaudies! Atradies vīrietis, nav brīnums, ka Ieva no tevis aizgāja!”).

Ja tas ir mazpazīstams cilvēks, tad par citiem cilvēkiem – kolēģiem, priekšniekiem, bijušajiem partneriem, seksuālajām un nacionālajām minoritātēm – viņš izteiksies ļoti nievājoši, apsūdzot visos grēkos un nosodot katru viņu darbību.

Jums nepatīk, kā jaunais paziņa izsakās par citiem? Piesargieties – var paiet pavisam neilgs laiks, pirms viņš sāks tieši tāpat runāt par jums.

5. Varmāka kontrolē un nopratina
Ģimenē viņš cenšas risināt visus galvenos jautājumus un būt lietas kursā par to, kur, kad un ar ko kopā jūs kaut ko darījāt. Varmāka tur savās rokās budžetu un liek jums prasīt atļauju jebkurai darbībai. Pie emocionālajiem varmākām pieskaitāmi arī priekšnieki, kuri praktizē totālu un slēptu kontroli (piemēram, slēptās video un audio kameras), negaidītas pārbaudes.

Ja tas ir mazpazīstams cilvēks, viņš centīsies izdarīt visu iespējamo, lai iespējami ātrāk iegūtu tiesības jūs kontrolēt. Viņš pierunās pēc iespējas ātrāk pārcelties uz jaunu dzīvesvietu, noformēt attiecības, pamest darbu, radīt bērnu, īpaši neinteresējoties, kādi ir jūsu dzīves plāni.

6. Varmāka tiecas jūs izolēt no citiem cilvēkiem
Viņš ir spēcīgi un atklāti greizsirdīgs, kad jūs pavadāt laiku ar kādu citu, pat ar radiniekiem. Varmāka liek jums pastāvīgi taisnoties par to, ka jūs viņam/viņai neveltāt pietiekamu uzmanību, viņam/viņai patīk jautāt: “Kam tev tas Jānis? Tev ar mani nepietiek?”. Varmāka apvaino un kritizē visus viņam netīkamos radiniekus, draugus un paziņas, aizliedz jums satikties ar zināmiem cilvēkiem.

Mazpazīstams cilvēks kopējas sarunas laikā var vienkārši paziņot, ka jūs pārāk daudz uzstājaties, pārtrauciet citus un runājiet pilnīgas aplamības, kā arī paust dubultus standartus (“Sievietei ir jāsēž mājās un jāapkalpo vīrs, bet kas jādara vīram? Vīrs ir tas, kas nes mājās guvumu, viņam ir jākontaktējas ar draugiem un jāatpūšas!”, “Ja sieviete paceļ balsi, viņai ir histērija, ja to dara vīrietis – viņš dusmojas!”).

7. Varmāka apgalvo, ka mīl jūs kā neviens cits
Tieši šī viņu īpatnība arī liek daudziem/daudzām ciest emocionālo vardarbību, jo varmākas apgalvo, ka visas viņu pazemojošās darbības, visi indīgie vārdi, visa smacējošā kontrole ir tikai mīlestības jūtu dēļ.
Varmākas manipulē ar pašu svētāko jēdzienu – “mīlestība” -, patiesi ticot, ka par to jūs būsiet gatavs/gatava piedot visu.

Ja runa ir par mazpazīstamu cilvēku, kurš pagaidām vēl nevar paziņot par mīlas jūtām, tad ziniet, ka viņš liks likmi uz rūpēm par jums un jūsu labklājību.

Ņemiet vērā, ka katrs kritērijs, kas izpaužas reti, nenozīmē, ka ir darīšana ar varmāku. Taču – ja cilvēks liek jums rīkoties pretēji jūsu gribai, paciest pazemojumus un izjust vainas sajūtu, vienlaikus pastiprināti pārliecinot par saviem labajiem nodomiem un ignorējot jūsu jūtas, viņš/viņa ir varmāka. Viņš/viņa ir vilks vecmāmiņas apģērbā, kura nolūks ir aprīt jūs sava apmierinājuma vārdā!

Ko darīt, ja blakus ir varmāka
Vispirms atzīstiet, ka jūs neesat vainīgs/vainīga, ka pret jums izturas varmācīgi.

Ja tas ir mazpazīstams cilvēks, bēdziet no viņa un cenšaties nekontaktēties, Ja tas nav iespējams (piemēram, kolēģis darbā), netuvinieties ar viņu un cenšaties no viņa emocionāli norobežoties.

Ja tas ir kāds no tuviniekiem, piemēram, māte, tēvs vai laulātais, tik un tā labākais padoms jūsu garīgās veselības saglabāšanai ir bēgšana. Tomēr saraut ciešas saites ir grūti. Šādā gadījumā noteikti saudzējiet attiecības ar draugiem un radiniekiem, kuri var sniegt jums atbalstu, saglabājiet kaut vai mazumiņu savas neatkarības, tostarp materiālās un cenšaties emocionāli norobežoties no varmākas (tajā var palīdzēt psihologs).

SAISTĪTIE RAKSTI

Parūpējaties par sevi! Tas ir jūsu galvenais uzdevums šajā pasaulē. Neviens cits to jūsu vietā neizdarīs, vēl jo vairāk varmāka pat tad, ja viņš mēģina pārliecināt par pretējo.

Avots: “lifehacker.ru”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VIDEO, FOTO. Princis Viljams, tiekoties ar britiem, pajoko par bērnu audzināšanu – tas sajūsmina un sasmīdina fanus
“Aizbēgs un rokā nesamedīs!”: Kaimiņš aicina steidzami aizturēt Gobzemu, kam esot saistība ar “Gazprom”. Tikmēr Aldis šorīt it kā jau redzēts lidostā 11
Sadedzinājusi tiltus: primadonna Alla Pugačova uz visiem laikiem devusies prom no Krievijas
Nedēļas sākums gaidāms nedaudz saspringts, spēcīgi ietekmēs citu cilvēku emocijas! Horoskopi no 3. līdz 9.oktobrim
Šlesers aicinās KNAB un VDD ierosināt kriminālprocesu par izskanējušo informāciju saistībā ar divu miljonu it kā saņemšanu no Putina 23
VIDEO. Aculiecinieks nakts laikā netālu no Preiļiem nofilmē dīvainus dzīvniekus
Vecāki jautā: Kāpēc par bērnu ēdināšanu nauda jāpārskaita uz Lietuvas bankas kontu? 5
“Aizbēgs un rokā nesamedīs!”: Kaimiņš aicina steidzami aizturēt Gobzemu, kam esot saistība ar “Gazprom”. Tikmēr Aldis šorīt it kā jau redzēts lidostā 11
Sadedzinājusi tiltus: primadonna Alla Pugačova uz visiem laikiem devusies prom no Krievijas
Lasīt citas ziņas
Šī diena var izrādīties ļoti negaidītu sakritību pārpildīta! Horoskopi 4.oktobrim 3
Elza un Ilizana – šīs dienas gaviļnieces. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
VIDEO. “Ne jau es zaudēju, bet Latvija zaudēja nākotni!” Gobzems paziņo par “aiziešanu” 217
Ilma un Skaidris – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi? 3
Nenoskaņo sevi šodien uz to, ka tu neko nevari mainīt! Horoskopi 3.oktobrim 9
Tev ir laiks palūkoties uz apkārt notiekošo ar reālu skatienu! Horoskopi 2.oktobrim
Šis būs izdzīvošanas gads: enerģētikas krīze var novest pie pārtikas un dzērienu ražotāju bankrotiem
Publiskajā telpā atgriezušies dinozauri, kuru nemirstība ir vienkārši apskaužama. Egila Līcīša feļetons
Vai lietus un vējš mitēsies? Laikapstākļu prognoze otrdienai
APTAUJA. Kā vērtējat Saeimas vēlēšanu rezultātus un kam, jūsuprāt, jāveido jaunā valdība?
Maska skandalozie tvīti par “mieru” ar Krieviju un ierosinājums atzīt Krimu par tās daļu sanikno ukraiņus 1
Putins meklē grēkāžus, uz kuriem novelt vainu par neveiksmēm Harkivas apgabalā 14
Lembergs paziņojis, ka ZZS Kariņa valdību neatbalstīs
Vecāki jautā: Kāpēc par bērnu ēdināšanu nauda jāpārskaita uz Lietuvas bankas kontu? 5
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
Lembergs paziņojis, ka ZZS Kariņa valdību neatbalstīs
09:16
“Mēs Amerikā nejūtam kovida klātbūtni. Par to vairs nedomā.” Saruna ar profesoru Bertramu Zariņu
09:01
Ar inovācijām IT un elektronikā izstādē “Riga Comm 2022” iepazīstina Latvijas Tehnoloģiskais centrs!
09:00