
“Tas ļoti traucēja!” Koncerta apmeklētāji aicina svētkos iedalīt īpašas vietas lielākajiem staigātājiem 0
Dziesmu un deju svētki ir svētki visai Latvijai, taču acīmredzot ne visiem vienlīdz ērti un patīkami. Pēc noslēguma koncerta “Te-aust” skatītāja Ieva sociālajos tīklos dalījusies ar ierakstu, aicinot mainīt sēdvietu politiku, jo daudzu klātesošo paradumi traucē citiem baudīt koncertu.
Viņa raksta: “Dziesmu svētku biļetēm būtu jāmaina politika: priekšā sēž tikai tie, kas var nosēdēt visu koncertu BEZ staigāšanas. No vidus uz beigām tie, kas staigās vienreiz. Food courtā pie ekrāniem sēž staigātāji, kas nākuši tusiņa pēc. Iespējams, ka biļetes nopirkt būtu krietni vieglāk.”aicina Dziesmu svētkos ieviest sēdošo un staigātāju sektorus
Dziesmu svētku biļetēm būtu jāmaina politika: priekšā sēž tikai tie, kas var nosēdēt visu koncertu BEZ staigāšanas. No vidus uz beigām tie, kas staigās vienreiz. Food courtā pie ekrāniem sēž staigātāji, kas nākuši tusiņa pēc. Iespējams, ka biļetes nopirkt būtu krietni vieglāk.
— Ieva Stūre (@ieva_sture) July 14, 2025
Šī šķietami vienkāršā ideja izraisīja karstas diskusijas.
Viena no ieraksta komentētājām dalījāss ar Igaunijas piemēru, kur ir vai bija īpaša biļešu kategorija tiem, kuriem gala koncerts ir iemesls uzrīkot dzimtas salidojumu teritorijā. Citi par teikto ironizēja, bet daļa šādu ierosinājumu vērtēja kā nežēlīgu. Apkopojam diskusijas!
Igauņu svētkos ir/bija biļešu kategorija “ieeja teritorijā”, kuru izmanto tie, kam gala koncerts ir iemesls uzrīkot dzimtas salidojumpikniku teritorijā uz sedziņas, un, kad tuvojas viņu “gaismas pilis” un “saules, pērkoni, daugavas”, pievilkties tuvāk skatuvei, lai tās nodziedātu
— Ilze_Bo🇱🇻💙💛🇺🇦🇺🇦🇺🇦 (@IlzeBo) July 15, 2025
Tie, kuri uzvalkos – sēž centrā;
Tie, kuriem bārda – sektora pēdējās rindās;
Vecākie ar maziem bērniem – sānos;
Ar kedām – tikai ēdam zonā;
Kuriem ienākumi mazāk par 2000eur/mēn., biļetes pārdod tikai uz ģenerālmēģinājumu.Un tā tālāk.
— Jānis Alkšers (@JanisAlksers) July 15, 2025
Nu jā. Ja kādam apmeklētājam paliek slikti, lai mirst pēc pasākuma. Nav, ko citiem svētkus bojāt.
— Rolands (@rolandsu) July 14, 2025
Nu nemaz tik daudz jau nestaigāja.
— Jakutiete Nepareizā Alvīne (@vlogs_flip) July 14, 2025
Bērni, protams, ir forši. Bet tur arī kaut kas jāizdomā – puišelis, kurš visu laiku kliedz, ka grib prom, čurāt, saldējumu un baksta ar kājelēm mugurā arī mazliet nosit sajūtu. Grūti gan bērniem tik garos koncertos.
— Agnese Strautiņa (@A_Strautina) July 14, 2025
Jā. Tas ļoti traucēja. Sēdēju vienā no sektora malām, un tā nemitīgā staigāšana. Visu laiku! Tie brīvprātīgie nespēj to visu regulēt!
— Rozā idille 🇱🇻🇺🇦🕊️ (@Rozaa543) July 14, 2025
40 minūtes pēc sākuma vēl nāca kavētāji, tad jau sākās čurātāji un tad vēl friškotāji sāka apgaitu 🙄🤷♂️
— Mis Peperoni (@ariopeperoni) July 14, 2025
O, jā. Tautu staigāšana ir parādījies kā kaut kāda koncertu sastāvdaļa. Tiešām visi badā nāk uz koncertu? Vai visiem pēkšņi ir caureja? Un vēl mode – likt kājas uz nākošās rindas sola, kur citi sēž. Un sarunāties dziesmu laikā. Pie biļetēm jāliek klāt instrukcija.
— Kristine Dubane (@KristineDubane) July 15, 2025
Izcils ierosinājums! Staigātāju dēļ pēc 5.dziesmas piecēlos no savas vietas un aizgāju stāvēt kājās aizmugurē. Un staigātāji nebija tikai vecāki ar maziem bērniem…
— Ruuchberg (@ruuchberg) July 15, 2025
Arī LA.LV novēroja, ka noslēguma koncerta laikā skatuvi nereti aizsedza cilvēki, kuri stāvēja kājās, jo dziesmu starplaikā nepaguva aiziet līdz savām sēdvietām. Šī iemesla dēļ daudzi, kas sēdēja tuvāk ejām, koncerta vietā bija spiesti vērot citu apmeklētāju muguras.

Kā tu vērtē ierosinājumu mainīt sēdvietu politiku?