Armēnijā ierodas Kalnu Karabahas bēgļi

FOTO. VIDEO. Armēnijā ieradušies ap 65 000 Kalnu Karabahas bēgļu. Drīz tur nebūs vairs neviena armēņa 95

Kopš Azerbaidžānas 19.septembra zibensofensīvas no Kalnu Karabahas Armēnijā ieradušies aptuveni 65 000 bēgļu jeb vairāk nekā puse Kalnu Karabahas iedzīvotāju, ceturtdien pavēstīja Armēnijas varasiestādes.

Reklāma
Reklāma
Ukrainas “Telegram” kanālos masveidā izplatītas ziņas ar aicinājumu nolikt ieročus
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Lasīt citas ziņas

Armēnijas premjerministrs Nikols Pašinjans apsūdzēja Azerbaidžānu par etniskās tīrīšanas kampaņu Kalnu Karabahā un sacīja, ka drīz Kalnu Karabahu būs pametuši visi armēņi.

“Armēņu bēgšana no Kalnu Karabahas turpinās. Mūsu analīze liecina, ka tuvākajās dienās Kalnu Karabahā nebūs neviena armēņa.
CITI ŠOBRĪD LASA

Tas ir etniskās tīrīšanas akts, par kuru mēs jau ilgu laiku brīdinājām starptautisko sabiedrību,” valdības sēdē sacīja Pašinjans.

Pēc Azerbaidžānas armijas pagājušās nedēļas uzbrukuma vairāk nekā 30 gadus “de facto” pastāvējušās Kalnu Karabahas armēņu republikas varasiestādes nākamajā dienā faktiski kapitulēja Baku priekšā.

Lai gan Azerbaidžāna solījusi Kalnu Karabahā respektēt etnisko armēņu tiesības, daudzi strīdus reģiona iedzīvotāji nolēmuši bēgt,

baidoties no Azerbaidžānas represijām, kā arī ņemot vērā Azerbaidžānā gadu desmitiem teju oficiālās ideoloģijas līmenī pastāvošo naidu pret armēņiem un Armēniju.

Azerbaidžāna svētdien atbloķēja Lačinas koridoru – vienīgo ceļu, kas Kalnu Karabahu savieno ar Armēniju. Katru stundu robežu šķērso simtiem cilvēku.

Iedzīvotāju skaits Kalnu Karabahā 2021.gadā bija 120 000, liecina aplēses.

Līdz ceturtdienas rītam “no Kalnu Karabahas Armēnijā bija ieradušies 65 036 piespiedu kārtā pārvietoto personu,” paziņoja Armēnijas valdība.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.