Tagad iepirkt pārtikas rezerves īsti nav nekādas jēgas – vērtē Danusēvičs 6

Henriks Danusēvičs, Latvijas Tirgotāju asociācijas priekšsēdis TV24 raidījumā “Preses Klubs”: ̶ Manuprāt, lielākais pārtikas cenu kāpums jau ir aiz muguras. Pēc daudziem pārtikas produktiem redzam, ka cena palēnām sāk laisties lejā.

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Putina draudi iebrukt Baltijā un izraisīt Eiropā jaunu karu ir jāuztver nopietni, brīdina bijušais ASV armijas ģenerālis 164
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams
Lasīt citas ziņas

Jo, pirmkārt, ir aizpildīts tas iztrūkums, ko radīja pircēji, iepērkot sāli un griķus.

Maizei cena vēl kāpj. Otrkārt, tā kā cenu kāpums produktiem ir no 10 līdz 100 procentiem, mums ir sajūta, ka ir dārgi. Bet mēs vairs nespējam atšķirt, cik tie maksāja vakar.

Treškārt,

CITI ŠOBRĪD LASA
mēs esam pielāgojušies jaunajām cenām, bet atmiņā vēl izjūtam to starpību, kāda bija pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā. Tam ir jātiek pāri

.

Tāpēc tagad iepirkt pārtikas rezerves īsti nav nekādas jēgas.

Diskusijās viņš esot novērojis, ka cilvēkiem nav ekonomiskā domāšana – viņi veido krājumus baiļu dēļ: “tūlīt būs karš, man vajag uzkrājumus, lai varētu izdzīvot.” Kara propaganda uzturot šo spriedzi.

Bet jāsaprot, ka katram pārtikas krājumam ir kaut kāds derīguma termiņš. Nav ieteicams iepirkt vairāk, nekā tu nākošajā periodā vari apēst. Citādi būs jāmet ārā. Otrs ir jāprot uzglabāt produktus ilgstoši. Piemēram, eļļa caurspīdīgā pudelē gaismas iespaidā ātri paliek rūgta. Tāpēc labāk pirkt eļļu metāla bundžā, iesaka eksperts.

Tagad jāgaida, kad beigsies tas vilnis, kur mēs neļāvām pārtikas ražotāju cenām dabīgi nostabilizēties.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.