Valdība nešķiet ieinteresēta, lai mazos veikalos pārtika maksātu lētāk – norāda Danusēvičs 29

Latvijas Tirgotāju asociācijas priekšsēdis Henriks Danusēvičs: ̶ Tas, ko mēs vēlējāmies un kādu pusgadu jau par to cīnāmies ir, lai mums iedotu valsts atbalstu jeb līdzfinansējumu saules paneļu uzlikšanai uz veikalu jumtiem. Īpaši tas attiecas uz pārtikas veikaliem, kuri jebkurā krīzes situācijā tirgo pirmās nepieciešamības preces.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Artuss Kaimiņš savā raidījumā pamatīgi nokaitina LTV leģendu Andreju Volmāru, kurš pamet sarunu pusratā
Policija aicina atpazīt attēlā redzamās sievietes, kuras nokārtoja dabiskās vajadzības Rīgas skolas sporta kompleksā 15
VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Lasīt citas ziņas

Viņš sūkstās: man žēl, bet valdības nostāja šobrīd ir tāda, ka pārtikas apritei tas nav vajadzīgs. Un, ka galvenais ir paneļus uzlikt pārtikas ražotājiem un iedzīvotājiem uz privātmājām. Gan jau pārtikas tirgotāji kaut kā izkulsies…

Tas, protams, ir ļoti bēdīgi, un es ļoti ceru, ka valdībai šī attieksme mainīsies.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā teica Arno Jundze, šobrīd nav kopīgas valstiskas izpratnes par kādu procesu, piemēram, ̶ pārtikas apriti, jo Zemkopības, Ekonomikas un Veselības ministrijas katra atbild tikai par savu lietu.

Nav kopīgas izpratnes, kā uzturēt un attīstīt pārtikas aprites ķēdi. Sevišķi – attiecībā uz mazajām Latvijas pilsētām un mazajiem/vidējiem uzņēmumiem, secina LTA priekšsēdis.

Skaidrs, ka lielie uzņēmumi kā “Lidl” var to atļauties uzlikt par savu naudu, nesagaidot valsts atbalsta programmas atvēršanu.
Mazie veikalnieki vēl gaida, jo tik lielas rocības viņiem nav.

Nesen tikos Latvijas Pašvaldību savienībā un uzzināju, ka turklāt daudz kur nav rezervēto jaudu “Sadales tīklā”, kur varētu pieslēgt šos veikalu saules paneļus.

Pēc Danusēviča teiktā, tas, ko mēs piedāvājām, ir uzlikt vietējam “Top” veikalam uz jumta saules paneļus, lai samazinātu izdevumus pārtikas sildīšanai un saldēšanai, līdz ar to preces veikalā kļūtu mazliet lētākas. Jo dārgāki ir izdevumi veikala uzturēšanā, jo dārgāka mums būs pārtika.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.