Publicitātes foto

“Valsts iestāde bezrūpīgi tērējusi budžeta līdzekļus.” Pārvadātājs “Lux Express” paziņo, ka jaunajā konkursā nepiedalīsies 1

Starptautiskais pasažieru pārvadātājs “Lux Express” nepiedalīsies Autotransporta direkcijas izsludinātajā konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu reģionālajā autobusu maršrutu tīklā laika periodā no 2021.gada līdz 2030.gadam, jo konkursa noteikumi neļauj efektīvi īstenot pārvadājumus, aģentūrai LETA norādīja “Lux Express Latvija” valdes priekšsēdētājs Janno Ritsbergs.

Kāda būtu NATO tūlītēja atbilde, ja Krievija raidītu raķetes uz Baltijas valstīm? Komentē NBS kapteinis
Ukraiņu partizānu darbība iedzinusi krievos bailes – atzīst Slaidiņš
Atliek minēt, kāpēc sirmgalvim tāds naids pret ukraiņiem, ka gandrīz nonāk cietumā
Lasīt citas ziņas

Viņš pauda, ka, lai gan jaunajā sabiedriskā transporta koncepcijā ir ieviesti dažādi jauninājumi, piemēram, bezmaksas sabiedriskais transports mazapdzīvotos lauku reģionos, labāka sasaiste ar dzelzceļa tīklu un dažiem komerciāliem maršrutiem, joprojām lielākā daļa autobusu maršrutu tiks pārvaldīti tāpat kā iepriekšējos 12 gados.

Tas nozīmē, ka pārvadātāji darbosies tikai saskaņā ar Autotransporta direkcijas maršrutu grafikiem, pakalpojumu līmeņiem un tarifiem, neiesaistoties komerciālajā darbībā.
CITI ŠOBRĪD LASA

“Atskatoties pagātnē, skaidri redzams, ka Autotransporta direkcija ir bezrūpīgi tērējusi valsts budžeta līdzekļus. 2012.gadā pasažieri samaksājuši 57% no autobusu pakalpojumu izmaksām. 2018.gadā tās jau samazinājušās līdz 46%, un Autotransporta direkcija prognozē, ka 2030.gadā biļešu ienākumi nosegs tikai 35% no izmaksām,” komentēja Ritsbergs.

“Lux Express Latvija” vadītājs uzsvēra, ka iepriekšējos gados izmaksas pieauga ātrāk, nekā direkcija spēja palielināt ienākumus no biļetēm un prognozēt nepieciešamās subsīdijas.

Pērn nepietika ar 85,5 miljoniem eiro, kas bija paredzēti sabiedriskā transporta subsīdijām, un vajadzēja papildus 25,3 miljonus eiro, kas tika ņemti no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Arī visos iepriekšējos gados ir bijis saplānots nepietiekams budžets.

Viņš norādīja, ka “jau vairākus gadu desmitus ir zināms, ka valsts pārvaldes institūcijas dažādu iemeslu dēļ nav piemērotas nodrošināt pakalpojumus ar uzņēmējdarbību saistītās jomās, bet aptuveni 35% no konkursa piedāvājuma apjoma ir A kategorijas maršruti, kurus varētu apkalpot kā komercpārvadājumus”, piebilstot, ka Autotransporta direkcija vienmēr ir uzsvērusi savas rūpes par mazāk aizsargāto iedzīvotāju daļu un nepieciešamību piemērot 100% atlaidi dažādām iedzīvotāju grupām, bet svarīgākais jautājums – kā iegūt vairāk ienākumu no maksātspējīgiem klientiem – nekad nav bijis aktuāls.

“Ja ar pasažieru pārvadājumiem saistītie lēmumi būtu pārvadātāju atbildībā, tad tiem būtu iespēja pielāgot transporta grafikus pasažieru ērtībām un pārvadājumu efektivitātei, veikt mārketinga aktivitātes, pielāgot cenas, palielināt interneta biļešu pārdošanas apjomu, uzlabot autobusa salonā pieejamos pakalpojumus un daudz ko citu, kas piesaistītu maksātspējīgus klientus,” pauda Ritsbergs.

“Lux Express” vadītājs uzsvēra, ka uzņēmums ir ieinteresēts sniegt pārvadājumus vienīgi maršrutā Rīga-Daugavpils, kas no 2021.gada būs komerciāls, ja vien nosacījumi būs pieņemami.

UZZIŅA:

Jau ziņots, ka 17.jūlijā Autotransporta direkcija izsludināja konkursu par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu reģionālajā autobusu maršrutu tīklā laika periodā no 2021. līdz 2030.gadam.

Pretendenti savu piedāvājumu par regulāru pasažieru pārvadājumu nodrošināšanu ar autobusiem Autotransporta direkcijā var iesniegt līdz 9.septembrim.

Konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu reģionālajā autobusu maršrutu tīklā tiks vērtēts saimnieciski izdevīgākais piedāvājums, kur cena veido 40%, bet tehniskais piedāvājums – 60%.

Tehniskajā piedāvājumā tiks vērtēts autobusu vecums – autobusu parka vidējais vecums nedrīkstēs pārsniegt deviņus gadus, bet viena atsevišķa autobusa vecums – 15 gadus.

Tāpat tiks vērtēta pieejamības nodrošināšana personām ar funkcionāliem traucējumiem, autobusa tehniskais aprīkojums, kā arī pakalpojumu sniegšanas kvalitāte un drošība, piemēram, videonovērošana, kas fiksē autovadītāja veiktās darbības, un GPS.

Savukārt kā papildu bonusi tiks vērtēti, piemēram, bezskaidras naudas norēķini, informācija par pieturvietām autobusā tiek attēlota vizuāli un atskaņota audio versijā un citi.

Plānots, ka iepirkuma rezultāti tiks paziņoti novembrī, bet līgums ar pārvadātājiem, kuri būs uzvarējuši konkursā, tiks slēgti šā gada decembrī. Tādējādi uzņēmumiem būs viens gads, lai sagatavotos pārvadājumu uzsākšanai, sākot ar 2021.gada 1.janvāri.

SAISTĪTIE RAKSTI

Līgums ar pārvadātājiem, kas uzvarēs konkursā, tiks noslēgts uz 10 gadiem – no 2021.gada 1.janvāra līdz 2030.gada 31.decembrim.

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja pasažieru un kravu pārvadājumu jomā. Tās darbība galvenokārt saistīta ar sabiedriskā transporta – pasažieru pārvadājumu ar autobusu un vilcienu – plānošanu, licenču izsniegšanu kravu un pasažieru komercpārvadājumiem un atļauju izsniegšanu starptautisko pārvadājumu veikšanai.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Kāda būtu NATO tūlītēja atbilde, ja Krievija raidītu raķetes uz Baltijas valstīm? Komentē NBS kapteinis
Ukraiņu partizānu darbība iedzinusi krievos bailes – atzīst Slaidiņš
Atliek minēt, kāpēc sirmgalvim tāds naids pret ukraiņiem, ka gandrīz nonāk cietumā
Trīs mēneši līdz vēlēšanām. “Pārsteigumi var būt ļoti nejauki” – intervija ar Arni Kaktiņu
Varbūt arī Putinu apmierina Madrides NATO samita rezultāti…
Lasīt citas ziņas
Trīs mēneši līdz vēlēšanām. “Pārsteigumi var būt ļoti nejauki” – intervija ar Arni Kaktiņu
Tas ir slikti, ļoti slikti, bet viņam ir tiesības tādu viedokli paust. Zariņš par Brieža situāciju
NBS komandieris: Katram Latvijas pilsonim jābūt gatavam aizstāvēt valsti pēc brīvprātības principa
Skatītājs jautā: vai neizskatās tā, ka jau ir sācies Trešais pasaules karš?
Vai zemenes tiešām var saēsties visam gadam?
14:52
Ceturtdien laiks kļūs saulaināks
14:46
EP atbalsta ierosinājumu klasificēt dabasgāzi un kodolenerģiju kā ilgtspējīgas. Kāpēc tas ir svarīgi?
14:14
FOTO. Karaliene Elizabete II nodevusi savus pienākumus princim Čārlzam. Vai tas nozīmē viņas valdīšanas beigas?
Pēc šķiršanās no dzīvesbiedrēm, visi trīs grupas “Jumprava” Aigari tagad dzīvo vienā lauku mājā
VIDEO. “Tavs ķermenis nav tavs liktenis”: Latvijā dzimusī modele iekaro pasaules slavu par spīti tam, ka viņai amputēta kāja
Neceļam cietumu, bet laižam lejā akcīzes nodokli! – iesaka Šmits
Kāda būtu NATO tūlītēja atbilde, ja Krievija raidītu raķetes uz Baltijas valstīm? Komentē NBS kapteinis
Krievijai ir kritušas maskas, tāpēc līdzšinējā agresijas atturēšanas sistēma Baltijā vairs nestrādā, apgalvo Kalniņš
Policijas intelektuālais resurss ir noplicināts, gaidāma štatu optimizācija – atklāj Rancāns
Cilvēkiem joprojām jāpazemojas ar 100 izziņām, lai iegūtu sociālo palīdzību, – Dimanta ir neizpratnē
Cilvēki satraucas: vai būs nepieciešams obligāti saņemt ceturto Covid- 19 vakcīnas devu? Skaidro ārsts
“Atvainojamies par neērtībām!” Kāpēc tiek atcelti daudzi autobusu pārvadājumu reisi?
EP atbalsta ierosinājumu klasificēt dabasgāzi un kodolenerģiju kā ilgtspējīgas. Kāpēc tas ir svarīgi?
Līdums: Steidzami nepieciešami risinājumi pasažieru pārvadāšanas nodrošināšanai
VIDEO. Rokeris Frīdis par homoseksuālām attiecībām: “Es viņus par pilnvērtīgiem cilvēkiem neuzskatu!”
Grantsceļš, kas neput. Kādus līdzekļus jāizmanto?
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs