Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa un piena nozares pārstāvju tikšanās Melngalvju namā.
Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa un piena nozares pārstāvju tikšanās Melngalvju namā.
Foto- LETA

Valsts prezidents piena nozares pārstāvjus aicina ciešāk sadarboties, tajā skaitā ar zinātniekiem 19

Piektdien, 31.jūlijā, Valsts prezidents Raimonds Vējonis kopā ar zemkopības ministru Jāni Dūklavu un piena nozares pārstāvjiem pārrunāja iespējamos atbalsta pasākumus piena nozarei, portālu “La.lv” informēja Valsts prezidenta kancelejas Preses dienests.

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Putina draudi iebrukt Baltijā un izraisīt Eiropā jaunu karu ir jāuztver nopietni, brīdina bijušais ASV armijas ģenerālis 164
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams
Lasīt citas ziņas

Krievijas embargo dēļ zaudējumi Latvijai ir bijuši vislielākie, salīdzinot ar citām ES valstīm, tāpēc Valsts prezidents aicināja piena nozares dalībniekus turpmāk būt vienotākiem un ciešāk un veiksmīgāk sadarboties, tai skaitā ražotāju un pārstrādātāju sarunām piesaistot arī lielākos tirdzniecības tīklus.
[wrapintext][/wrapintext]
Kā piemēru viņš norādīja sadarbību ar zinātniekiem jaunu nišas produktu veidošanā, ko būtu iespējams piedāvāt gan vietējiem patērētājiem, gan eksporta tirgos. Viņš aicināja būt radošiem, radot jaunus produktus un diversificējot tirgus. Arī uzņēmuma “Food Union” padomes priekšsēdētāja vietnieks Harijs Panke uzsvēra nepieciešamību specializēties produktu ražošanai, ko iespējams izplatīt pēc iespējas plašākā teritorijā, reizē atzīmējot, ka ieiešana jaunos eksporta tirgos prasa laiku un ieguldījumus.

CITI ŠOBRĪD LASA

LPKS „Piena ceļš” pārstāve Ilze Aizsilniece izcēla, ka Latvijas ganāmpulkiem piemīt augsta kvalitāte un ražīgums, kā arī to, ka visu saražoto pienu izlietot Latvijā nav iespējams. Visi bija vienisprātis bez jaunām eksporta iespējām ražotājiem būs savā starpā jākonkurē par vietējo patērētāju. Tādēļ sarunas dalībnieki norādīja, ka ļoti būtisks varētu būt valdības atbalsts ražotājiem dalībai dažādās starptautiskās jomas izstādēs. Valsts prezidents aicināja informēt, kuri ir tie reģioni, kur piena ražotāji redz vislielāko savas produkcijas noieta potenciālu, lai plānojot savas vizīte, kurās viņu pavadīs uzņēmēji, būtu iespējams veicināt arī šo produktu eksportu.

„Jāveicina mūsu kvalitatīvo un veselīgo produktu lielāks patēriņš Latvijā. Svarīgi to apzināties, piedāvājot mūsu produktus gan bērnudārzos un skolās, gan katram mūsu valsts iedzīvotājam izdarot savu izvēli, iepērkoties”, uzsvēra Valsts prezidents. Piena nozares pārstāvji aicināja arī no valsts institūciju puses rast iespēju atbalstam, īpaši dažādu iepirkumu ietvaros.

Raimonds Vējonis sarunā apliecināja, ka, tiekoties ar Eiropas Savienības dalībvalstu līderiem un amatpersonām, akcentēs problēmas Latvijas piena nozarē, kā arī aicinās Latvijas valdību aktīvāk iesaistīties sarunās ar Eiropas Komisiju, lai rastu iespējami ātrākus un efektīvākus risinājumus. „Šobrīd ļoti svarīgi ir nesamazināt kopējo piena iepirkumu apjomu pārstrādes uzņēmumos, kā arī izvērtēt uzņēmumu iespējas intervences iepirkumos”, norādīja Valsts prezidents.

Sarunā piedalījās Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs, Zemnieku saeimas valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš, SIA “Stalbes Agro” valdes priekšsēdētāja Aija Balode, zemnieku saimniecības „Mežacīruļi” īpašnieks Juris Cīrulis, zemnieku saimniecības „Dimanti” īpašniece un Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes piena grupas vadītāja, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas piena grupas vadītāja Mirdza Feldmane, LPKS „Piena ceļš” pārstāve Ilze Aizsilniece, uzņēmuma Food Union padomes priekšsēdētāja vietnieks Harijs Panke un Piensaimnieku centrālā savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.