Vanaga: Mums ir tiesības streikot, bet mēs izmantosim citas tiesības – iesūdzēsim ministri tiesā 57

Arodbiedrība no valdības prasa tikai to, par ko abas puses ir vienojušās. Mums ir tiesības streiku turpināt, tā ir teikusi Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Kokteilis
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1
Lasīt citas ziņas

Vai kāds vispār vēl klausās streika draudos? TV24 raidījumā “Preses klubs” raidījuma vadītājs Romāns Meļņiks jautā LIZDA priekšsēdētājai Ingai Vanagai.

“Klausās, klausās! Iziet ielās un, kad izmanto protesta akcijas, tad klausās. Jo īpaši, kad piesaka streikotāju, gājienu vai piketu dalībnieku skaitu, tad politiķi paliek ļoti dzirdīgi, un ātri ir ārkārtas sēdes, atrodas nauda un ātri var nogrozīt dokumentus. Tā kā tā metode darbojas, nav tā tīkamākā mums, bet ko lai dara, ja citu valodu nesaprot,” norāda viņa.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mums bija divas streika prasības, vienu pilda – algas grafiks ir apstiprināts un tiek pildīts. Otras prasības – balansēt darba slodzi – izpilde ir uzsākta, bet netiek pilnībā pildīta streika vienošanās, to mēs ministrei šodien pierādījām, ja viņa ir pretējās domās, atspēkot viņa to nevarēja.

Mums ir tiesības streikot, bet mēs izmantosim citas tiesības un iesūdzēsim ministri tiesā, jo viņa kā amatpersona nepilda valdības lemto.

Pagājušā gada aprīlī valdība lēma un uzdeva nozares ministrijai noteikt uzdevumu, kas bija jāizdara līdz pagājuša gada maijam. Ir pagājuši deviņi mēneši, valdības uzdotais uzdevums nav izpildīts. Un turklāt nozares ministrija ministres vadībā mums izsaka piedāvājumu par streika vienošanos, kas ir daudz sliktāka nekā sākotnēji piedāvātā. Mēs vērsīsimies pie valsts augstākajām amatpersonām, un gadījumā, ja tas nedos rezultātus tuvākajā periodā, tad padome lems par piketu.

Raidījuma vadītājs norāda, ka pagājušā gada rudenī mainījās valdība, līdz ar to esošā ministre var teikt, ka tas attiecas uz iepriekšējo ministru.

Vanaga norādīja, ka tad jau arī uzņēmēji var teikt, ka nodokļus paaugstināja iepriekšējā valdība, mēs nemaksāsim!

“Šie ir tiesiskās paļāvības principi, un iepriekšējās valdības lemtais nekādā ziņā netiek atcelts, tiklīdz ir jauna valdība. Tāpēc mēs uzskatām, ka ir jāatbild, tāpēc tā būs vēršanās tiesā pret nozares ministri. Mēs gribētu teikt, kā šī ir kārtējā reize, kas devalvē uzticību politikas veidotājiem. Diemžēl. Jo tās jau bija kompromisa streika sarunu rezultāts, kas netiek pilnā apmērā pildīts,” pauda Vanaga.

Reklāma
Reklāma

Iepriekš tika ziņots, ka izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV) mediju pārstāvjiem akcentējusi, ka streika vienošanās ir izpildīta, un turpinās darbs pie slodžu balansēšanas. IZM nākusi ar piedāvājumu, kā virzīties uz sabalansētu slodzi. Atbilstoši tam slodze tiktu balansēta “50:50” jeb 20 stundas tiktu atvēlētas mācību procesam, bet pārējās 20 – citiem mācību pienākumiem.

Pretējs redzējums ir arodbiedrībai, kuras ieskatā, IZM piedāvājums situāciju pasliktinās, un kontaktstundu skaits pedagogiem realitātē nesamazināsies. LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga apgalvoja, ka piedāvātās izmaiņas skar slodžu balansēšanas aprēķināšanas metodiku. Tas esot nekorekti, jo sarunas par streika vienošanos bija saskaņā ar spēkā esošajiem aprēķiniem. Vanaga pārmeta ministrijai, ka tā nav informējusi par metodikas maiņu – no LIZDA puses būtu sekojis cits piedāvājums par slodžu balansēšanu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.