“Vecajiem būs jāpalīdz nopirkt granulas, jaunie steidz uzstādīt saules paneļus, bet arī tur viena nianse…” Godmanis par enerģētisko krīzi 137

Ko enerģētiskajā krīzē darīt mājsaimniecībām? – to TV24 raidījumā “Naudas cena” apspriež studijas eksperti – Ivars Godmanis, Andris Piebalgs un Ilze Indriksone.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 114
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
TV24
“Ukraiņi atraduši alternatīvu ATACMS raķetēm,” atklāj NBS majors Slaidiņš 105
Lasīt citas ziņas

Ivars Godmanis, ekspremjers un uzņēmējs:
– Pirmkārt, ir liela daļa vecāku cilvēku, kuri nestādās priekšā, ka varēs uzņemties tādu variantu, kā pārbūvēt esošo gāzes katlu uz malku vai granulām. Tur ir fiziski jāstrādā, tas nav tik vienkārši – atgriez krānu un gāze iet.

Tāpat malkai un granulām cenas vēl celsies. Tur būs jāpalīdz, spriež Godmanis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jaunākā paaudze sitas ar saules paneļu uzstādīšanu. Tur ir viena nianse, par ko ministre Ilze Indriksone pateiks labāk, ka tu nevari visu savu apbūves gabalu 1200 kv. metru platībā noklāt ar saules baterijām.

Un tad tu vasarā baigi saražo elektrību un ziemā tu to gribi dabūt atpakaļ no “Sadales tīkla”. Tā nevar izdarīt, jo lielo elektroenerģijas daudzumu nevar uzglabāt!

Tas, ka rēķinu bilance par reāli patērēto elektroenerģiju šobrīd noslēdzas līdz gada beigām – cik iedevi un cik paņēmi pretim, tas ir labi.

Ilze Indriksone, ekonomikas ministre: Pēc šī brīža situācijas, iedzīvotāji saules paneļu jaudas drīkst uzstādīt pašpatēriņam, cik prognozējat patērēt gada ietvaros un ar minimālu rezervi. Ja līdz aprīlim, kad ir norēķinu punkts, nebūsit visu iztērējuši, tad saražotās jaudas dzēsīsies.

Taču ir pieņemts jauns likums un šobrīd strādājam pie Ministru kabineta noteikumiem par “neto norēķinu sistēmu”. Jaunajā kārtībā viss tiks sarēķināts nevis saražotajā jaudā, bet tās ekvivalentā – eiro pēc faktiskās tirgus cenas.

Tad Tu vasarā saražosi elektroenerģiju par zemāku cenu, bet ziemas sezonā atpirksi atpakaļ par dārgāku cenu.

Bet tev nekas nedzēsīsies.

Tā būs “Sadales tīklu” un elektroenerģijas norēķinu sistēmu saudzējošāka kārtība – informē ministre.

Projektu “Naudas cena” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par raidījuma “Naudas cena” saturu atbild AS “TV Latvija”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.