“Nevienu gramu šķeldas negrasāmies eksportēt, pārdosim tikai Latvijas uzņēmumiem,” saka “Latvijas Valsts meži” pārstāvis 12

Tomass Kotovičs, AS “Latvijas Valsts meži” Komunikācijas daļas vadītājs TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” komentējis jautājumu par šķeldas atdzimšanu.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Par kādu sabiedrības sapratni un empātiju mēs varam runāt?” dati liecina, ka 36% Latvijas iedzīvotāju nevēlētos dzīvot kaimiņos ar čigāniem
“Rindas nebija ne pirms, ne pēc manis, tomēr steidzināšanu jutu visas 8 minūtes,” paciente sūdzas par ārstes nevērību
“Svētdienas” braucēji uz ceļiem veic neprognozējamas darbības – šoferis ar 26 gadu pieredzi dalās kaitinošākajās situācijās, ko novērojis satiksmē 83
Lasīt citas ziņas

̶”Šķelda koksnes ražošanā ir īpašs sortiments. Tas nebija pieminēts mūsu katalogā, jo vēl pirms gada mēs savu enerģētisko šķeldu centāmies pārdot visādos iespējamos veidos, bet nekādi nevarējām. Pat daļu nācās eksportēt.”

Kā atzina Kotovičs, šobrīd eksports ir pilnībā apstājies. Tāpēc, ka beidzot arī Latvijā ir liels pieprasījums pēc šķeldas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šķelda ir koksne vai zari, kas ir sašķeldoti ar īpašu mašīnu aptuveni 3 līdz 4 cm garos gabaliņos.

Ir tā sauktā baltā šķelda, ko iegūst pamatā zāģbaļķu apstrādē un ko kā ļoti vērtīgu, kvalitatīvu un dārgu izmanto celulozes ražošanā.

Turpretī enerģētiskā šķelda rodas no tā visa, kas paliek mežā pēc koku ciršanas darbiem – galotnes, zari, biezas mizas. Tā salīdzinoši ir nevērtīgāks produkts, kas šobrīd kļuvis necerēti vērtīgs. Tāpat to ražo, no laukiem novācot un samaļot alkšņu u.c. krūmājus.

Pieprasījums pēc enerģētiskās šķeldas Latvijā strauji aug, jo praktiski ir apstājies eksports no Baltkrievijas. Pareizi ir – šāds Lukašenko režīms nav jāatbalsta ar mūsu naudu.

Lai kompensētu šo iztrūkumu, tas ir iemesls, kāpēc “Latvijas Valsts meži” ir darījuši visu iespējamo, lai maksimāli palielinātu un paātrinātu enerģētiskās šķeldas ražošanu. Papildus ir ieplānots 150 000 kubikmetru apjoms, un pašlaik jau notiek tā tirgošana. Nevienu gramu negrasāmies eksportēt, pārdosim tikai Latvijas uzņēmumiem, kas ražo siltumenerģiju.

Piemēram, “Liepājas siltums” jau laikus iegādājies nepieciešamos šķeldas apjomus – par saprātīgu cenu un uz visu sezonu.

Tāpat piegādājam šķeldu granulu ražotājiem – Kotovičs izpauda LVM biznesa plānus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Robežsardzes priekšnieks: Nelegālo migrantu plūsma atkal palielinās
Krāpnieki kērušies pie dāvanu kartēm! Apkrāptas pensionāres meita brīdina, ka par upuri var kļūt ikviens
TESTS. Kādu pirmo iespaidu tu par sevi radi?
FOTO. Pavasaris iekrāso arī debesis! Daudzviet Latvijā pagājušajā naktī bija vērojama šogad pirmā ziemeļblāzma