Latvijā
Rīga

Vecāķos norīkoti papildus vilcienu reisi pēc deju izrādes “No zobena saule lēca”1

Foto – LETA/Sintija Zandersone

Deju izrādes “No zobena saule lēca” organizatori informē, ka dalībnieku un skatītāju ērtībai pēc vēlajām izrādēm tiks nodrošināti papildus vilcienu reisi no Vecāķiem uz Rīgu. Proti, 24. un 25. augustā pēc dejas izrādes Vecāķu pludmalē vēlā koncerta (sākums pl.23:00) ir norīkots īpašs vilciens plkst.1:05 no Vecāķiem, kas ceļā uz Rīgu apstāsies visās pieturās. Savukārt izrādes dalībnieku ērtībām plkst.0:05 no Vecāķiem uz Rīgu kursēs vilciens pēc ģenerālmēģinājuma šodien, 23. augustā, tā portālu “La.lv” informēja izrādes producents Edžus Arums.

Izrādes organizatori aicina skatītājus, dodoties uz izrādēm izmantot vilcienu satiksmi, jo no Vecāķu pludmales gājiens līdz Vecāķu dzelzceļa stacijai ilgst tikai 10 minūtes, bet līdz jūsu mašīnai tas var aizņemt daudz ilgāku laiku, ņemot vērā to, ka Vecāķos auto stāvvietu skaits ir ierobežots.

Dejas izrāde “No zobena saule lēca”, kas neticamus panākumus un skatītāju simpātijas gūst jau kopš pirmizrādes 2010.gadā, šogad, Latvijas valsts simtgadē atgriežās pie skatītājiem ar pārsteidzošu konceptu – izrādi brīvā dabā, jūras krastā. Koncerti notiks 24. un 25. augustā jūras krastā, Vecāķu pludmalē. Grandiozajā izrādes simtgades uzvedumā piedalīsies ap 1200 dejotāju, kā arī bungu un dūdu grupa “Auļi” un citi mūziķi. Izrāde notiek nedēļas nogalē, kad ar dažādiem muzikāliem notikumiem visā Latvijas piekrastē tiks svinēta Senās uguns nakts.

Mītisko un senatnīgo baltu cilts tradīciju stāstu izdejosap 1200 dažādu paaudžu dejotāju no visas Latvijas. Pasākuma vieta , jūras piekraste ir pielāgota izrādes vajadzībām, kā arī ir uzbūvētas speciālas tribīnes skatītājiem, kas dos iespēju pārskatāmi vērot visas izrādes darbību, kā arī baudīt saulrietu.

Dejas izrāde “No zobena saule lēca” ir stāsts par seno baltu dzīvi, kuru dalībnieki parāda dejā, mūzikā, rituālos un scenogrāfijas simbolos, radīta kā kultūras vērtība atspoguļojot mūsu senču viedo dzīvesziņu. Izrādes sižetiskā līnija ļauj iepazīt baltu dzīves gājumu, ikdienu, būtiskākos ritus, piemēram, dzimšanu, kristības, kāzas. Izrāde ir par cilvēka likteni – spēju to pieņemt. Tā mēģina izprast un atspoguļot cilvēka iekšējās sajūtas un izpausmes kara priekšnojautās un realitātē. Stāsts ir ar laimīgām beigām, taču tas aizskar tādas tēmas kā drosme, izvēle, zaudējums.

Saistītie raksti

Uzvedumu veido pieredzējusi radošā komanda: režisors – Uģis Brikmanis, horeogrāfs – Agris Daņiļevičs, mūzika – bungu un dūdu grupa “Auļi”, muzikālais vadītājs – Kaspars Bārbals. Uzvedumā piedalīsies vairāk nekā 40 dažādu paaudžu Latvijas deju kolektīvi, etnomūziķi – Kristīne Ādmine, Liene Brence, Zane Šmite ,Sandra Budeviča un citi. Uzvedumā piedalās Rīgas Tehniskās universitātes vīru koris “Gaudeamus” (diriģents Ivars Cinkuss), jauktais koris “Cantus Fortis” (diriģents Ivars Cinkuss) jauktais koris “Grindeks” (diriģents Rihards Rudzītis), jauktais koris “Universum” (diriģents Rihards Rudzītis). Tērpu autores – Evija Dāboliņa un Kristīne Korečko.

2018.gada izrāde topa ar Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālā kultūras centra atbalstu un ir iekļauta Latvijas valsts simtgades programmā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Parasti šādus “jokus” pie mums neredzam!” Laternas stabs ielas vidū pārsteidz kādu rīdzinieku
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Par pārkāpumiem novadu reformas kampaņā soda ierēdni. Ministrs Pūce komentē 2
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
Cilvēki tiek sodīti un atstāti bez ienākumiem. Opozīcija kritizē koalīciju 6
13 stundas

Lasītākie

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
Jāmaksā divreiz vairāk, nekā patērēts. Namu pārvaldnieks ūdens zudumos vaino iedzīvotājus
1 stunda
ĢK
Ģirts Kasparāns
Latvijā
“Latvija nekad nav bijusi okupēta”- 9.maija svinību vietā propagandas cīņa internetā
56 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Pārāk dārgi! Pašvaldības lēmuma dēļ Jūrmalā šogad nav nevienas Zilā karoga pludmales
27 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Pieciem velosipēdistiem vakardiena beidzās bēdīgi. Uz Latvijas ceļiem joprojām daudz cietušo
15 minūtes
LE
LETA
Dabā
Beidzot plus 20 grādi. Taču diena būs vējaina
1 stunda