Veiko Spolītis: Ukrainas gadījumā ir ļoti lielas līdzības ar Somijas gadījumu 52

TV24 raidījumā “Globuss” politologs Veiko Spolītis dalās pārdomās par to, ka viņš saredz līdzību tam, kas tagad notiek Ukrainā, ar laika posmu 1944.gada beigās Somijā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 164
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Lasīt citas ziņas

“Ļoti lielas līdzības ir ar Somiju. Tātad nogurums no kara, atkarība no Rietumu ieročiem. Mēs viens pret vienu varam salīdzināt Somijas gadījumu ar Ukrainas gadījumu.”

Pēc Spolīša domām Andersa Foga Rasmusena, bijušā NATO ģenerālsekretāra, “taustīšanās” ar piedāvājumu iestāties NATO tām teritorijām, kuras šobrīd kontrolē Ukraiņu armija, rada jautājumu kā mēs dzīvosim tālāk?

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tur būtu nolikti attiecīgi punkti kādā veidā, uz cik gadiem tiek iesaldēts Krimas vai Austrumu teritoriju konflikts. Un tad ir jautājums ko Ukraiņi paši domā. Vai viņi līdzīgi somiem pārceļas uz pārējo Ukrainu, kas šobrīd jau de facto ir noticis.”

Politologs min, ka vislielākās ieguvējas no šī kara ir Ukrainas pilsētas uz rietumiem no Kijevas. Iedzīvotāju skaits ir pieaudzis Odesā, Vinnicā, Ļvivā. Visas austrumu pilsētas ir tukšas un sagrautas.

“Protams, jebkuram ukrainim savas teritorijas zaudēšana ir sāpes. Tur, protams, ir derīgie izrakteņi, bet ja mēs runājam par teritorijas atjaunošanu, tad, protams, tas ir jautājums, kas varētu likt ukraiņiem domāt savādāk par šo teritoriju,” tā Veiko Spolītis.

Projektu “Globuss” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Globuss” saturu atbild AS “TV Latvija”. #SIF_MAF2023

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.