Latvijas Riteņbraucēju apvienības valdes priekšsēdētājs Viesturs Silenieks.
Latvijas Riteņbraucēju apvienības valdes priekšsēdētājs Viesturs Silenieks.
Foto: LETA

Veloaktīvists Viesturs Silenieks par velojoslām Rīgas centrā: “Jā, ražotnēm diemžēl būs jāiet ārā no pilsētas…” 147

RīgaTV 24 diskusiju raidījumā “Preses klubs” savu viedokli par jaunajām velojoslām Rīgas centra ielās, kas sabiedrībā raisījušas asas diskusijas, savu viedokli pauda arī Latvijas Riteņbraucēju apvienības valdes priekšsēdētājs Viesturs Silenieks.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Kokteilis
ĀTRAIS TESTS. Ko ieraudzīji pirmo – jaunu dāmu vai padzīvojušu kungu? Aplūko zīmējumu un uzzini par sevi ko jaunu!
Lasīt citas ziņas

Viņš uzsvēra, ka tas Rīgas plānojums, kāds tas ir šobrīd, par 90% ir aizgūts no koncepcijas, kas bija izstrādāta pirms kara laika. Viņš uzskata, ka šīs šaurās ielas bija piemērotas tiem laikiem, kad nebija tik daudz automašīnu. “Bet teikt, ka iela ir par šauru nevar, jo visā Eiropā ir vecpilsētas,” – viņš sacīja raidījumā.

Cits raidījuma viesis, ārsts un politiķis Jānis Birks iebilda, ka pateicoties šīm jaunajām velojoslām un apgrūtināto piebraukšanu uzņēmēji būs spiesti pamest savas telpas Rīgas centrā, jo piebraukšana ir ļoti apgrūtinoša.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Jā, tas ir sāpīgi. Ražotnes ies ārā… Viņiem diemžēl būs jāiet ārā. Bet, ja mēs skatāmies, tad cilvēki mūk no Rīgas uz zaļu vidi. Viņi nebrauc uz citu centru. Kamēr Rīga nebūs klusa, mierīga un dinamiskāka… Un dinamisku nevar panākt ar mašīnām – jo vairāk automašīnas, jo Rīga kļūs vēl lēnāka! Kas būs, ja mašīnu skaits Rīgā palielināsies reiz divi, visi sēdēs automašīnās, Rīga apstāsies! Kas būs, ja velo skaits palielināsies reiz divi, reiz divdesmit, reiz divi simti – nekas neapstāsies! Fiziska pasaka – Rīga ir par šauru! Nu nevar tur vairāk!” – savu nostāju pauda Silenieks.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.