Latvijā
Kriminālziņas

VID sācis kriminālprocesu par ceļu būves uzņēmuma “Binders” darījumu Lietuvā2

Foto: Zilgme Kukle/LETA

Informācijas avots papildina un precizē informāciju plkst.15.12

Valsts ieņēmumu dienests (VID) sācis kriminālprocesu saistībā ar ceļu būves uzņēmuma “Binders” 2018.gadā veiktu darījumu Lietuvā, sacīja “Binders” pārstāve Vita Noriņa.

Viņa norādīja, ka “Binders” saņēmis vēstuli no VID, kurā norādīts, ka dienestā ir sākts kriminālprocess un tādēļ VID lūdzis uzņēmumam iesniegt dokumentus par vienu konkrētu darījumu.

“Varu apliecināt, ka VID lūdzis uzņēmumam informāciju par 2018.gadā notikušu darījumu ar kādu Lietuvas uzņēmumu, kas pēc mūsu pasūtījuma veica Lietuvas ceļu būvniecības tirgus izpēti, detalizēti apskatot trīs “Binders” interesējošās galvenās pozīcijas – Lietuvas ceļu būvniecības nozari un tirgu kopumā, lielākās ceļu būvniecības kompānijas Lietuvā un karjeru saimniecību kaimiņvalstī. Līgumsaistību ietvaros notika arī vairākas konsultatīvās darba apspriedes,” pastāstīja Noriņa.

Jautāta, par kuru Lietuvas uzņēmumu ir runa un cik vērts bija šis līgums, Noriņa sacīja, ka šādu informāciju uzņēmums nevar atklāt.

Savukārt uz jautājumu, vai 2018.gada darījums ar Lietuvas uzņēmumu ir vienīgais “Binders” darījums Lietuvā, par kuru interesējas VID, Noriņa atbildēja apstiprinoši. “Iemesli, kāpēc VID nepieciešama informācija par šo darījumu, mums nav zināmi, taču visus iepriekšminētā darījuma apliecinājumus uzņēmums iesniedzis VID,” norādīja Noriņa.

“Binders” pārstāve skaidroja, ka šis darījums noslēgts ar līgumu, pakalpojums ir pieņemts ar darba pieņemšanas nodošanas aktu, tas ir apmaksāts, ir rēķinu kopijas, maksājuma uzdevumu apliecinājumi. Tāpat pakalpojuma saņemšana un apmaksa īstenota, precīzi ievērojot pievienotās vērtības nodokļa piemērošanas un grāmatvedības regulējumu, un “Binders” cer, ka par to pārliecināsies arī dienesti, kuri šobrīd caurskata uzņēmuma apkopoto un nosūtīto informāciju.

Noriņa skaidroja, ka Lietuvas uzņēmumam pasūtītais pētījums bija nepieciešams, lai efektivizētu uzņēmuma līdzšinējās iestrādes iekļūšanai kaimiņvalsts tirgū

.

“Pēdējo trīs gadu laikā tur esam strādājuši salīdzinoši nelielos apjomos. Ir skaidrs, ka būvniecībā izmantoto tehnoloģiju un kvalitātes standartu prasību nodrošināšanā esam konkurētspējīgi, jo lielu atšķirību, salīdzinot ar Latvijas tirgu, šajā ziņā Lietuvā nav, taču katram tirgum kopumā ir sava specifika, un sapratām, ka nepieciešama profesionāla informatīva palīdzība, lai kopumā labāk izprastu Lietuvas tirgus nianses,” pavēstīja Noriņa.

“Binders” pārstāvji arī pauda uzskata, ka Lietuvas uzņēmums darbu izpildījis atbilstoši pasūtījuma nosacījumiem, tādējādi kompānija mainīja sākotnējo stratēģiju Lietuvas tirgū, un tam ir pirmie rezultāti. Pagājušajā gadā “Binders” uzvarēja līdz šim apjomīgākajā ceļu būvniecības iepirkumā kaimiņvalstī.

“Pēdējo trīs gadu laikā dažādiem pakalpojumu sniedzējiem Lietuvā uzņēmums kopumā samaksājis apmēram divus miljonus eiro, ko veido apakšuzņēmēju darba apmaksa, grāmatvedības, juridiskās, konferenču rīkošanas, piedāvājumu sagatavošanas un citu jomu konsultatīvie pakalpojumi kaimiņvalstī,” piebilda Noriņa.

VID pārstāvis Andrejs Vaivars aģentūrai LETA apstiprināja, ka VID sācis kriminālprocesu pret “Binders”, taču norādīja, ka, atbilstoši likumam Par nodokļiem un nodevām, sīkākus komentārus par konkrētu nodokļu maksātāju nevar sniegt.

Saistītie raksti

Ceļu būves uzņēmuma “Binders” apgrozījums 2018.gadā bija 86,751 miljons eiro, kas ir par 34% vairāk nekā 2017.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga par 3,1% un sasniedza 5,205 miljonus eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmuma finanšu dati par 2019.gadu vēl nav publiskoti.

“Binders” reģistrēta 1993.gadā, un tās pamatkapitāls ir 5 851 820 eiro. “Binders” īpašnieki ir SIA “Nule 7” (40%), kuras patiesais labuma guvējs ir Armands Garkāns, SIA “Taino 1” (30%), kuras patiesais labuma guvējs ir Alvis Tanbergs, un SIA “Trustee” (30%), kuras patiesais labuma guvējs ir Normunds Luste.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IK
Ilze Kalve
Pasaulē
“Ir jābūt gataviem arī mazāk labvēlīgai situācijas attīstībai.” Vēstniece nosauc visbūtiskāko šībrīža aicinājumu Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo Lielbritānijā
4 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Kāpēc Kurzeme nesākas Bolderājā. Kur beidzas vēsturiskā Vidzeme un sākas Latgale? Intervija ar Jāni Turlaju
Intervija 2 stundas
LE
LETA
Dabā
Nākamnedēļ laikapstākļi mainīsies. Vai karstums vēl atgriezīsies? Sinoptiķu prognoze
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Vēlēšanu kaislības Baltkrievijā: aizturēti septiņi Lukašenko galvenās sācenses Tihanovskas štāba pārstāvji
1 stunda
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Man pārsvarā ir vienalga, ko cilvēki par mani domā!” Māksliniece Anna Heinrihsone par apaļo jubileju, izstādēm un piedzīvoto Parīzē
Intervija 3 stundas