Foto: Ekrānuzņēmums no video

VIDEO. Atklātas vēl nedzirdētas detaļas par slepkavu Leonu Rusiņu; viņa draudus izjutušie turpina dzīvot bailēs 74

Ir pagājis vairāk nekā gads kopš traģiskā notikuma Jēkabpils novadā. Pagājušā gada 16. aprīlī Leons Rusiņš noslepkavoja savu bijušo sievu un bērna māti Ivetu sava dēla un bijušās sievasmātes acu priekšā. Latvijas Televīzijas raidījumā “Aculiecinieks” atklātas vēl nedzirdētas detaļas par traģiskās dienas notikumiem un tuvinieku dzīvi pēc sievietes nāves, ziņo lsm.lv.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
TV24
“Tā pircēja veikalā nevar pateikt pat vienu vārdu latviski!” Deputāte norāda uz lielu kļūdu, kas tika pieļauta 90.gados
Lasīt citas ziņas

“Leons nogalināja mammu!” nogalinātās sievietes 6 gadus vecais dēls pirms gada teicis visiem, ko saticis. Rusiņš vēl joprojām nav atrasts, un viņa draudiem pakļautie turpina dzīvot bailēs.

Pie mājas Jēkabpilī, kurā dzīvoja Iveta ar mammu un abiem dēliem, Latvijas Televīzija satika Ilzi (vārds mainīts). Ilze pašlaik audzina Ivetas un Leona dēlu, jo Ilzes vīrs un Iveta ir radinieki. Arī Ilzes ģimene piedzīvojusi Rusiņa draudus un uzbrukumus, kad Iveta izšķīrās no Rusiņa, taču Ivetai pat neizdevās iegūt aizliegumu viņai tuvoties.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Sākumā, kad mēs iepazināmies ar viņu, viņš likās cilvēks kā cilvēks, jo mēs jau nezinājām viņa īsto dabu. Kamēr viņš bija kā draugs Ivetai, viss bija normāli. Mēs arī sākumā pat nedomājām, ka viņam kaut kas nav kārtībā. Viņi iepazinās benzīntankā Jēkabpilī. Viņš kā tālbraucējs visu laiku piebrauca kafiju paņemt. Un tad tā pamazām, pieteicās pavadīt uz mājām,” atklāja Ilze.

Taču pēc šķiršanās viss mainījies. Kad Iveta izlēmusi šķirties, sākusies īsta elle, skaidroja Ilze: “Viņa teica, ka grib šķirties, gribēja dzīvot atsevišķi. Teica, ka apnikusi dzīve ar viņu, vairs nespēj.

Viņš saka – ja tev apnika dzīvot, tad ej uz Daugavu slīcināties. Un aiz matiem rāva Ivetu upē iekšā, viņa muka projām.

Labi, ka pa to ceļu brauca cilvēki, viņa nostopēja to mašīnu un izglābās.”

Leons Rusiņš vajājis visus, kas bija saistīti ar Ivetu. Rusiņš viņas tālruņa numuru bija izvietojis iepazīšanās portālos un intīmu pakalpojumu lapās. Rusiņš naktīs braucis gar viņu lauku mājām un bļaustījies, dauzījies zem dzīvokļa logiem.

lze stāsta: “Jā, tieši Ivetas logiem viņa [automašīna] “Volvo” stāvēja pretī. Viņš katru soli redzēja, un viņam kaimiņš nāca no blakus mājas mašīnu notīrīt. Pats viņš naktīs cēlās, nāca. Kapuci virsū, izbrauc līkumiņu un pie mums atbrauc, naktī apskatās, ko mēs darām, atbrauc, noliek, viss bija safilmēts. Mēs salikām kameras dzīvoklī uz visiem logiem, uz vienu pusi, uz otru pusi. Nu, kā tu vari gulēt naktīs, kad tu zini, ka tev ir pirmais stāvs. Mēs jau trešajā stāvā dzīvojām ar bažām, kur tad Ivetai vēl pirmajā stāvā?”

Advokāte Anna Nore, kura palīdzēja Ivetai, rakstīja iesniegumus un gāja uz tiesu stāsta, ka viņai draudējis viņš nebija, bet apsaukāja gan. Viņš bijis tuvumā, novērojis, kas notiek, kur Iveta dodas. Tas, kas pārsteidzis advokāti, ir atbalsts, ko Rusiņš saņēma, tāpēc viņa izsaka varbūtību, ka Rusiņš varētu būt dzīvs: “Iespējas ir dažādas, kur viņš varēja doties. Uz Baltkrieviju, Krieviju vai kaut kur uz ārzemēm? Viņš varēja mainīt savu identitāti, dzīvot inkognito vai ar kādas citas personas dokumentiem. […] Nu, nezinu, varbūt var izdzīvot, varbūt ir cilvēki, kas piepalīdz? Arī tas nav izslēgts, jo, kā mēs redzam, šī nozieguma pastrādāšanas gaitā Rusiņam bija palīgi. Gan darba devējs, gan sētniece, kas pakalpīgi viņam palīdzēja. Sētniece slaucīja mašīnu – sniegu, lietu, lai tā kamera var uzfilmēt katru Ivetas soli, kad viņa iziet, kur viņa dodas.

Reklāma
Reklāma

Viņš to savu mašīnu turēja tieši pretī dzīvoklim, un tur arī bija uzstādīta šī kamera novērošanai. Bet uzsnieg sniegs vai lietus līst, šī mašīna taču ir jānotīra, un tad sētniece pakalpīgi to darīja. Protams, nevaru pateikt, cik daudz tā sieviete zināja, bet par šiem Rusiņa izgājieniem, man liekas, šai pilsētā jau vairāk vai mazāk cilvēki zināja.”

Ilze atklāj, ka Rusiņš viņu visur izsekoja – gan pie bērnudārza, gan uz soliņiem, gan pieturās. Viņš pat uz Rīgu brauca, kad Iveta braukusi ar autobusu. Viņš brauca līdzi, pie katras pieturas, kur piestājis autobuss, viņš viņai pamājis.

Jautājums, kas nomoka gan Ilzi, gan advokāti – kāpēc Ivetai liktenīgajā svētdienā bija jāpamet Jēkabpils un jādodas uz attālajiem kapiem?

Nākamajā dienā Rusiņam bijusi nolikta tiesas sēde, bet Iveta to nepiedzīvoja.

Ilze atklāj liktenīgās dienas notikumus. Viņa pastāsta, ka tajā dienā bija saģērbusies, lai dotos uz darbu, taču saņēmusi zvanu no vīra, kurš paziņojis, ka Iveta esot mirusi. Zvanījusi Ivetas mamma un teikusi, ka viņas meitiņu nodūra. Tas esot bijis liels šoks, tāpēc viņa uzreiz braukusi uz slimnīcu, kur bija Ivetas mamma un mazais dēls, tikai pašas Ivetas tur nebija. Ivetas mamma bija sasista, jo mēģinājusi aizstāvēt meitu, liekusies pāri. Viņas seja bijusi zilumos.

Ivetas mamma esot sev pārmetusi, ka nepaguva laikus izsaukt ātro palīdzību, jo viņai iestājies šoks. Viņa izrāvusi bērnu no mašīnas un gājusi projām. Un tad viņa zvanījusi tam, kas telefonā pirmais gadījās. Un kamēr tas cilvēks tajā galā saprata, kas ir noticis, tikai tad tika izsaukta ātrā palīdzība. Iveta vēl esot bijusi pie dzīvības, bet viņa noasiņoja.

Ilze pastāsta, ka viņa pie sevis paņēmusi arī Ivetas mammu, kad viņu izrakstīja no slimnīcas, taču viņas veselības stāvoklis bijis ļoti smags. Viņa kāpusi ārā pa balkoniem, visu laiku bijis viņu jāvaktē. Tagad viņa iekārtota pansionātā.

Gan advokāte, gan Ilze paudusi prognozes par Leona Rusiņa atrašanās vietu. Vairāk skaties video!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.