VIDEO. Esot bijusi pikta, jo Mailo saskrāpējis viņas jauno BMW: TV šova zvaigznes Bindres suns, ko viņa atstāja piesietu ķēdē laukos, nonācis dzīvnieku patversmē 205

TV360 raidījumā “Ģimene burkā” tika atspoguļots materiāls, kā realitātes šova dalībniece, daudzbērnu māte Agrita Bindre kopā ar meitu aizved ģimenes mīluli, suni Mailo uz kādu lauku viensētu Jelgavas novadā un atstāj suni piesietu ķēdē pie kāda šķūņa. Suns ģimenei bija kļuvis par traucēkli.

FOTO. Tikai stundas braucienā no Rīgas meža kamerās vairākkārt nofilmēti lāči: arī lācene ar mazuļiem 18
Jautājums “Centrālajai laboratorijai”: Uz Covid-19 rēķina sapelnījāt miljonus. Cik bagāti palikāt?
“Tas var būtiski mainīt kara gaitu.” Rajevs komentē, kas notiktu, ja krievi karā Ukrainā iesaistītu Ziemeļkorejas karavīrus 103
Lasīt citas ziņas
Foto: ekrānuzņēmums

Portāla “LA.LV” rīcībā nonākusi informācija, ka Agrita bijusi pikta ne tikai par Mailo nedarbiem, kā dēļ tika uzteikts īres mājoklis, bet arī par faktu, ka suns saskrāpējis viņas jauno automašīnu. Video materiālā bija redzams, kā sieviete Mailo atstāj piesietu laukos pie šķūņa un nebija saprotams, vai suns tiek nodrošināts ar pārtiku un ūdeni.

CITI ŠOBRĪD LASA
Redzētais televīzijā “uzsita asinis” Latvijas sabiedrībai. Agritas ģimene tiek vainota nežēlīgā attieksmē pret dzīvnieku.

Labā ziņa šajā stāstā ir tā, ka divus gadus vecais suns patlaban nonācis dzīvnieku aizsardzības biedrības “Ķepu ķepā” patversmē. Portāls “LA.LV” sazinājās ar patversmes vadītāju Gundegu Bideri, kura atklāj, suns ticis izglābts, pateicoties kādai dzīvnieku aizstāvei. Šī cilvēka vārdu Bidere publiski nevēlas atklāt, bet pastāsta, ka šī persona personīgi piezvanījusi Agritai Bindrei.

Pielauzusi ar psiholoģisku triku, lai aiziet izņemt suni Mailo no tās vietas, kur dzīvnieks ticis atstāts, citādi sabiedrība viņu “apēdīs”.

“Bindre tiešām bija pārbijusies no skandāla, kas briest sabiedrībā. No tā, ka cilvēki viņu nīcinās ārā. Viņa domāja, ka viņa izglābs savu slavu, savu vārdu, tagad tēlojot labo glābēju.”, tā Bidere.
Suns patversmē nonācis vēlā vakarā un Agrita Bindre pati parakstījusi dokumentus, lai no Mailo atteiktos.

Dzīvnieku aizsardzības biedrības “Ķepu ķepā” vadītāja norāda, ka suns atvests bez dokumentiem un nav bijis atrodams arī mikročips, lai gan tas reģistrēts Lauksaimniecības datu centrā.

“Tad atklājās skumjā aina, ka šī persona ir pārkāpusi Ministru kabineta 266.noteikumus un dzīvnieks pēdējo reizi vakcinēts pret trakumsērgu 2021 gadā, paņemot kā kucēnu un tas nozīmē, ka veterinārārstu Mailo savā dzīvē vairs nav redzējis. “, stāsta Bidere.

Patversmē arī noskaidrojies, ka divus gadus vecais suns Bindru ģimenē nonācis nereģistrēts, nečipēts un nevakcinēts. Tas nozīmē, ka suns iegādāts no nelegāliem pavairotājiem.

“Tad, kad viņa man šo dzīvnieku atveda, viņu neinteresēja absolūti nekas. Ne, kur tas suns dzīvos, ne ar ko mēs viņu barosim, ne kādas ir tālākās mūsu darbības, ne tas vai mēs esam No Kill organizācija, vai suns tiks nogalināts pēc 14 dienām. Viņai bija pilnīgi vienalga.

Viņa neuzdeva pilnīgi nevienu jautājumu,” – sašutusi ‘’Ķepu ķepā “ vadītāja.

Viņa turpina: ”Šī dāma neatveda nevienu barības maisu, nevienu mantiņu, neko absolūti. Viņa atveda pliku suni un pat neuzskatīja par nepieciešamu piedāvāt kaut vai “piecīti” par suņa barošanu. Viņai bija absolūti vienalga.“

Agrita neesot uztraukusies arī par to, ka sunim ir nobrāzts kakls un, ka dzīvnieks pieplok pie zemes,ja tiek asāk pacelta roka.

Bidere atklāta: “Vienīgais, kas viņu uztrauca bija pašas sāpošais vēders pēc plastiskās operācijas.

Mirklī, kad es viņai iedevu čipu lasītāju, lai palīdz nolasīt suņa mikročipu, es pamanīju, ka viņai pašai bail no sava mājdzīvnieka. Mailo klabināja zobus!”

Foto: no “Ķepu Ķepā” arhīva.

Gundega Bidere uzskata, ka suns no lauku mājas atvests laicīgi. Vēl nedēļa un par Mailo situāciju varētu ierosināt kriminālprocesu. Lai arī suns pie ķēdes bija pavadījis salīdzinoši neilgu laiku, uz kakla viņam izveidojušās brūces. Suns nebija radis atrasties pie ķēdes. Šāda rīcība dzīvnieku varēja arī nogalināt.

“Noņēmām tam sunim iemauktus un konstatējām, ka tie Mailo nav ņemti nost jau nezinu, cik ilgu laiku. Pēc savas pieredzes varu secināt, ka ļoti ilgu laiku.

Un mani brutāli šokēja tas, ka, ja mēs paskatamies to STV, 360 TV kanāla video, man ļoti šķiet, ka meita ir tieši tā, kas pieliek to suni pie ķēdes. Uzliekot to tieši uz kakla, nevis ķēdi āķējot kaut kur citur.”

Pēc suņa izkārnījumiem, kas bijuši gļotaini un nesmuki, patversmē pat neuzdrošinas minēt, kā suns lauku saimniecībā ticis barots un, vai vispār ir normāli ēdis.

Patlaban patversmē “Ķepu ķepā” ar suni tiek strādāts. Mailo nav socializējies, nav mācīts. Dzīvnieks neprot komunicēt ne ar cilvēkiem, ne ar citiem dzīvniekiem.

Mailo reakcija uz dažādām situācijām neesot adekvāta. Piemēram, lai veterinārārsts varētu dzīvnieku apskatīt, nācies pat izmantot uzpurni, jo suns brīdinājis, ka aiz bailēm varētu arī kost. Gundega Bidere uzsver, ka dzīvniekā ir jāiegulda nopietns darbs. Patversmē ir gatavi palīdzēt Mailo.

Gundega ir atklāta ar portālu “LA.LV”: ”

Vienīgā komanda, ko Mailo māk ir apsēsties. To man parādīja pati saimniece. Viņa bļāva nelabā balsī, izmantoja lamu vārdus un vairākas reizes bļāva, lai suns apsēžas. Pēc tam suns netika ne paslavēts, nekā.

Mailo nesaprata, vai vispār ta sir pareizais, kas no viņa tiek prasīts. Mans uzskats ir tāds, ka šis cilvēks vispār nav iedziļinājies suņa audzināšanā. Mūsu sabiedrībā ir ļoti daudz cilvēku, kuriem vispār nevajag dzīvniekus. Ja viņa nākotnē nolems paņemt kādu citu dzīvnieku, tad viņai to nevajag darīt. Ja viņa nav tikusi galā ar vienu suni, nav garantijas, ka viņa tiks galā ar otru.“

Bidere skarbi turpina: “Neskatoties uz reitingiem, ja tu publicē materiālu no sērijas “stulbs un vēl stulbāks”, tad sabiedrībā kopumā saukt šādas, amorālas personas par slavenībām ir nepieņemami un popularizēt sabiedrībā viedokli, kas ir ārpus likuma..tad jāpadomā vispār par to, cik ētisks vispār ir šis raidījums. Ja mēs atbalstam šādā veidā, publicējot televīzijā tos, kas ir ārpus likuma.“

Patversmes vadītāja priecājās par sabiedrības nostāju, ka redzētāsi televizoru ekrānos viņiem nešķiet normāli un tiek celta trauksme. Tātad – viss nav vēl zaudēts un morāles, ētikas normas ir gana augstas.

Viņa patlaban izstrādājusi iniciatīvu portālā “Mana balss”, lai par dzīvnieku spīdzināšanu, mocīšanu un nonāvēšanu tiesneši spriestu reālu cietumsodu. To parakstījuši jau vairāk nekā 20 tūkstoši cilvēku ( parakstīties iespējams šeit .

SAISTĪTIE RAKSTI

Mailo patversmē patlaban jūtas salīdzinoši labi. Tik daudz glāstu un mīestības suns, iespējams, nekad nav saņēmis. Gundega Bidere norāda, ka pēc aptuveni mēneša Mailo lūkosies pēc jauniem saimniekiem. Viņš ir gatavs mācīties, klausīt un sadzirdēt, tikai nākošajam saimniekam ir jāmāk parādīt, ko viņš sagaida no sava četrkājainā drauga.

Pievienotais video tapis portāla “LA.LV ” lasītājiem. Gundega Bidere izrāda Mailo pagaidu mājas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Kokteilis
VIDEO. “Tas ir tik labi, ka mums nevajadzēja amputēt kāju” – aktieris Andris Keišs atklāti pastāsta par pārciesto slimību
Kokteilis
VIDEO. Iemīļotais TV24 raidījuma vadītājs Jānis Labucs “cīnās” ar faniem uz ielas un īsziņās: viņš atbild ar kādu ilgi gaidītu ziņu
Kokteilis
FOTO. Influencere Diāna Kubasova paziņo, ka lielās intereses dēļ viņas attiecību šovs būs redzams biežāk
Kokteilis
VIDEO. “Kāpēc šeit viņa uzskrūvē cenu?” Latvijā pazīstami vīrieši atklāj, cik maksā prostitūtu pakalpojumi
FOTO. Tikai stundas braucienā no Rīgas meža kamerās vairākkārt nofilmēti lāči: arī lācene ar mazuļiem
Jautājums “Centrālajai laboratorijai”: Uz Covid-19 rēķina sapelnījāt miljonus. Cik bagāti palikāt?
“Tas var būtiski mainīt kara gaitu.” Rajevs komentē, kas notiktu, ja krievi karā Ukrainā iesaistītu Ziemeļkorejas karavīrus
VIDEO. “Apbrīnojami, ka viņš joprojām ir Latvijas pilsonis!” Andrejs Mamikins Krievijas televīzijā mudina reaģēt uz notikumiem Latvijā
Kokteilis
VIDEO. “Kāpēc šeit viņa uzskrūvē cenu?” Latvijā pazīstami vīrieši atklāj, cik maksā prostitūtu pakalpojumi
Lasīt citas ziņas
Kokteilis
FOTO. Unikāla “Porsche” izstāde Rīgā: daudzus modeļus radījis latvietis Anatols Lapiņš
Kokteilis
FOTO. Jaunas sajūtas un dārgumi! Ķemeru Nacionālajā parkā gaidāms kaut kas vēl nebijis
Kokteilis
Šī diena tev sagādās dažādus pārsteigumus! Horoskopi 23.septembrim
Māris, Maigurs un Mārica – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Kokteilis
FOTO. Keita Midltone iziet sabiedrībā stilīgā un drosmīgā tērpā: daži uzskata – viņa izmēģina sevi karalienes lomai
Kokteilis
FOTO, VIDEO. “Es esmu četru bērnu mamma un drīkstu sapņot”: “talantīgā Līga Rīdere nākusi klajā ar jaunumiem
Streičs: Es Kariņam dotu Antiņa lomu – viņš jāj stikla kalnā, bet Saulcerītes vietā nones Koalīciju
Arno Jundze: Stāsts par veselību kā prioritāti ir sabiedriskās attiecības – tam nav nekāda seguma
Uriekstes ielā Rīgā joprojām notiek ugunsnelaimes likvidēšanas darbi. Ugunsdzēsēji objektā strādā jau ilgāk par divām diennaktīm
Aptuveni 30 cilvēku piketē par sabiedriskā transporta joslas ieviešanu Krišjāņa Valdemāra ielā
Ukraina oficiāli ļauj rakstīt “Krievija” un “Maskava” ar mazo sākumburtu
Erdogans: “Putins tiecas uz drīzām kara beigām, bet karš notiks ļoti ilgi.” Vai viņš dzīvo savā politiskajā naratīvā?
VIDEO. “Apbrīnojami, ka viņš joprojām ir Latvijas pilsonis!” Andrejs Mamikins Krievijas televīzijā mudina reaģēt uz notikumiem Latvijā
VIDEO. Policija ar drona palīdzību divu stundu laikā pieķer 20 autovadītājus, kuri pārkāpa noteikumus
Kokteilis
VIDEO. “Vienīgo reizi tētim pateicu, ka mīlu viņu tad, kad viņš gulēja zārkā…” – aktieris Ainārs Ančevskis atklāti par sāpēm savā dzīvē
Kokteilis
FOTO. Jau svētdien sāksies šova “X Faktors” jaunā sezona: dalībnieku vidū arī Latvijā iemīļotais japānis Masaki Nakagava
Kokteilis
VIDEO, FOTO. Festivālā “Baltijas pērle” būs skatāma Venēcijas kinofestivāla sensācija – filma, kas triumfēja visā pasaulē
Kokteilis
Modris, Matīss un Mariss – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Kokteilis
Šodien tev nevajadzētu eksperimentēt, lai kā arī tev negribētos! Horoskopi 22.septembrim
Kokteilis
“Esmu atkarīgs no citiem…” – latviešu aktieris Rūdolfs Plēpis atklāti par to, kāda ir viņa dzīve pēc dzīves pansionātā
Kokteilis
VIDEO. “Nav cilvēku, kas izvēlas būt apaļi!” – stiliste Indra Salceviča pārliecināta, ka pārsvarā liekais svars neveidojas “tāpat vien”
Kokteilis
VIDEO. Galkina un Pugačovas dvīņu dzimšanas dienā rodas smieklīgs pārpratums – Maksims to veikli novērš
VIDEO. Latviešu fotogrāfs agrā rītā Saldus novadā kļūst par liecinieku neaprakstāmam dabas skaistumam
Receptes
3 izcili našķi, ko pagatavot no auzu pārslām: cepumi ar šokolādi vai kokosriekstu skaidiņām un kūka ar mandelēm
22:09
Veselam
Vesels kā rutks! Kas rutkā ir vērtīgs?
21:21
“Satori.lv” redaktors: Sabiedriskajos medijos jāienāk saturam “ar un par krievvalodīgajiem”
20:41