Sarma Kārkle koronavīrusa epicentrā esošajā Uhaņā dzīvo jau nedaudz vairāk kā piecus gadus.
Sarma Kārkle koronavīrusa epicentrā esošajā Uhaņā dzīvo jau nedaudz vairāk kā piecus gadus.
Ekrānuzņēmums no TV3 ziņu video.

VIDEO. “Mēs sēžam kopmītnēs un gaidām, kas notiks.” Studente no Latvijas stāsta par notiekošo Ķīnā 0

Vēlmi atgriezties mājās no koronavīrusa epicentrā esošās Uhaņas Ķīnā paudusi kāda Latvijas valstspiederīgā. Tā ir Sarma Kārkle, kura Uhaņā dzīvo jau nedaudz vairāk kā piecus gadus. Jaunā būvinženiere tur mācās – patlaban Uhaņā viņa studē doktorantūrā. Ar viņu sazināties izdevies TV3 Ziņām.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 29
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
FOTO, VIDEO. Arī Olainē plosījies tornado, izpostot saules paneļu parku 32
Lasīt citas ziņas

Sarma raidījumam stāsta, ka dramatiskā situācija pilsētā esot attīstījusies pamazām. Lielāka rosība esot parādījusies janvārī – ap divdesmitajiem datumiem, kad paziņots par pilsētas slēgšanu un sabiedriskā transporta atcelšanu. Tolaik arī izplatījās daudz baumu.

“Ļoti maz informācijas var iegūt, jo cilvēki ir izolēti. Vairāk un vairāk sāk uzstāt, lai visi atrodas savās mājās un neiet ārā,” atminas Sarma. “Cipari šodien ir bēdīgi. Jau gandrīz 6000 cilvēku ir saslimuši un aptuveni 10 000 ir uz jautājuma zīmes.”

CITI ŠOBRĪD LASA
Patlaban pilsētā esot ļoti strikti ierobežojumi – bez sejas maskas pārvietoties nedrīkst.

Transports atļauts vien medicīniskām vajadzībām un personālam. Arī Sarmas universitātē visiem studentiem ir pateikts, lai neiet ārpus kopmītnēm.

“Manās “kojās” aizdomu nav, bet šodien sāka meklēt viena cilvēka draugus, kuram saslimšana ir uz aizdomu pamata, bet vēl nav apstiprināts, ka ir slims, bet nu meklēt meklē,” stāsta Sarma.

Kopumā dzīve ir izolēta. Studenti viens ar otru klātienē nesarunājoties, tikai telefoniski. Ārā iet bail.

“Es biju paredzējusi šajā brīvlaikā mācīties, bet mēs tagad visi sēžam kopmītnēs un gaidām, kas notiks, un lasām ziņas. Pamācīties ir diezgan sarežģīti tagad ir,” norāda Sarma.

Universitātes teritorija tukša, arī pilsēta kopumā. Cilvēku ielās maz. Sarmai tuvākais veikals esot aptuveni kilometra attālumā, kur var dabūt nepieciešamo. Sejas maskas gan esot uz izķeršanu.

Sarma vēstniecībai izteikusi vēlmi atgriezties Latvijā.

Došanās uz Eiropu varētu notikt sadarbībā ar Franciju, kura no Uhaņas plāno mājās atvest savus pilsoņus. Tiesa gan, gribētāju ir daudz un pirms došanās mājās divas nedēļas jāpavada karantīnā.

“Es izrādīju vēlmi tāpēc, ka, ja, nedod Dievs, esmu slima un man ir jādodas uz slimnīcu, tur ir jāstāv sešu tūkstošu cilvēku rindā. Palīdzību ir diezgan grūti gaidīt. Ir ļoti daudz cilvēku, līdz ar to ir bailīgi. Ja būs izvešana, tad vedīs uz kādu no citām valstīm, kur ir vairāk cilvēku. Mani pieliks vienu klāt kādā lidmašīnā, un karantīna būs tajā valstī. Pa taisno uz Latvija un tur karantīna – tā nebūs, man mamma teica. 30.javārī aizvedīs francūžus, dienu iepriekš izveda amerikāņu vēstniekus un vēl dažus iedzīvotājus,” TV3 Ziņām norāda Sarma.

Latvijas Ārlietu ministrija patlaban sazinās ar Francijas un Apvienotās Karalistes atbildīgajiem dienestiem, lai organizētu Sarmas braukšanu uz Latviju.

Reklāma
Reklāma

Plašāk pievienotajā video.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.