FOTO: Ekrānuzņēmums no video; X

VIDEO. Neskaidrības ap Lielupē atrastā jaunieša nāvi: viņa vārdu izmantojis notiesāts pedofils, lai Londonā sarīkotu fiktīvas, greznas bēres 35

Šī gada 26.martā Lielupē pie Salas pagasta Spuņciema tika atrasts miris no šī gada 1. janvāra bezvēsts pazudušais Lauris Zaube. Iepriekš izskanēja ziņas, ka 23 gadus vecais Lauris pazinis pasaulē slavenu noziedznieku, kurš nezināmu iemeslu dēļ investējis prāvus līdzekļus, lai Londonā sarīkotu fiktīvas Laura bēres, par kurām ziņo portāls “Daily Mail“.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 13
Lasīt citas ziņas

Smalki iestudētās bēres 10 000 sterliņu mārciņu (11 700 eiro) vērtībā notika Londonas baznīcā. Taču vakar tās ieguva jaunu pavērsienu – Latvijas upē tika atklāts tā vīrieša līķis, kuram todien vajadzēja tikt apglabātam.

Dīvainās bēres Londonas baznīcā pagājušajā mēnesī pievērsa starptautisku mediju uzmanību, kad

CITI ŠOBRĪD LASA
priesteris, kuram bija jāvada bēru ceremonija, pārtrauca dievkalpojumu, jo saprata, ka process tiek filmēts, sērotāji ir algoti aktieri un zārks ir tukšs.

Tika atklāts, ka bēru organizators bija 38 gadus vecais Džekijs Džajs (Jacky Jhaj), notiesāts pedofils.

Oratoriju viņš rezervēja Laura Zaubes bērēm un uzdevās par Laura sērojošo brāli Klaidu. Vīrietis apbedīšanas birojam pat uzrādījis Laura Zaubes miršanas apliecību, kas, kā ziņots, izdota Krievijā. Pagājušajā mēnesī “MailOnline” atklāja, ka Lauris un minētais noziedznieks iepriekš bija pazīstami, secinot to pēc kāda video, kurā abi redzami viens otram līdzās. Video izraisīja spekulācijas, ka Lauris joprojām varētu būt dzīvs.

Priesteris atzina, ka dzimumnoziedznieks ir piedalījies viltus bērēs, kad viņam tika parādīti viņa attēli. Viņš sacīja: “Es redzēju viņu baznīcā, un viņam bija tumšas brilles, un, kad es uz viņu paskatījos, viņš novērsās. Man nav ne jausmas, kas viņš ir un kāpēc viņš to darīja.”

“Es nekad neesmu bijis iesaistīts šāda veida afērās, tā ir necieņa pret baznīcu,” viņš piebilda, raksturojot sērotājus, kuri bija aktieri, kā cieņpilnus un pieklājīgus, lai gan viens sūdzējies, ka viņam nav samaksāts.

Bērēm bija jābūt greznām – procesā piedalījās zirgu pajūgā iejūgts katafalks, koris, kā arī videooperators.

Seksuālais maniaks Džekijs 2016. gadā tika ieslodzīts uz četriem gadiem par seksuālu darbību veikšanu ar divām 15 gadus vecām meitenēm.

Reklāma
Reklāma

Šos faktus un rīcības iemeslus pārbaudījusi gan pašmāju, gan Apvienotās Karalistes policija, taču nekādi publiski slēdzieni pagaidām netiek atklāti.

Kriminālprocesā nozīmētas ekspertīzes, bet šobrīd nekas neliecina, ka pret Zaubi būtu vērsts noziedzīgs nodarījums, norādīja VP pārstāve.

Kā informēja LETA, tad 2001.gadā dzimušais Zaube pēdējo reizi bija redzēts šī gada 1.janvārī ap plkst.2 viesu namā “Pēterstraupes”, Straupciemā, Salas pagastā. Zaube, iespējams, izgāja no viesu nama un devās Gātciema virzienā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.