Jaunciema gatve.
Jaunciema gatve.
Ekrānšāviņi no “X” video.

VIDEO. Rīgā vienuviet stāv desmitiem auto ar vienās un tajās pašās bedrēs pārsistām riepām? Rīgas dome taisnojas tviterī 123

Kopš trešdienas karsta diskusija izraisījusies rīdziniekos par pilsētas ielām, pareizāk sakot, par bedrēm uz tām. Īpašs karstais punkts, spriežot pēc ierakstiem tviterī (tagad “X”), pēdējās diennakts stundās ir uz Jaunciema gatves. Tviterī ievietotajā video ilustrēts, kā teju pēc kārtas katrs braucējs uz šīs galvaspilsētas ielas bedrēs ir pārsitis sava auto riepas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Viedoklis
Armands Puče: Tagad par visām reizēm ir skaidrs, ka ar politisko eliti nav ko vispār rēķināties. Murmuļi!
Veselam
Jūs nekad vairs neēdīsiet šos ēdienus, kad uzzināsiet to sastāvu 38
Lasīt citas ziņas

Turklāt, kā vēsta ieraksti, tā nav tikai bijis vakarā, līdzīgs “sastrēgums” bijis šajā vietā arī rīta pusē. Sabiedrība uzdod Rīgas domei jautājumus, kā tas tā var būt. Lūk, arī domas skaidrojums, kā tas tā gadījies.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pastiprinātā režīmā bedru novēršanu Rīgas ielās veic 19 brigādes; kritiskākā situācija – Biķernieku ielā, Jaunciema gatvē un Mīlgrāvja lokos

Šonedēļ Rīgas ielās atkušņa dēļ daudzviet veidojas milzīgas peļķes, zem kurām bieži vien ir arī satiksmei bīstamas bedres. Šobrīd pilsētas ielās strādā 19 brigādes, kuras veic satiksmei bīstamo bedru labošanu, kā arī desmit ūdens sūknēšanas vienības, kas nepieciešamības gadījumā atsūknē izveidojušās peļķes. Viskritiskākā situācija šobrīd ir Biķernieku ielā, Jaunciema gatvē, Mīlgrāvja ielā, Mīlgrāvja lokos un Viestura prospektā, tā LA.lv informēja Rīgas domē.

Saglabājoties mainīgiem laikapstākļiem, kad atkusnis mijas ar salu, uz ielu brauktuvēm strauji veidojas bedres. Ar aukstā asfalta ieklāšanas tehnoloģiju satiksmei bīstamo bedru remontu veic neatkarīgi no laikapstākļiem – arī ziemas laikā. Saremontēto bedru kalpošanas laiku ietekmē vairāki faktori – laikapstākļi, satiksmes intensitāte un ielas seguma stāvoklis, tomēr šo darbu galvenais mērķis ir novērst satiksmei bīstamas situācijas. Šobrīd ir vērojams, ka viskritiskākā situācija ir ielās, kur pērn bija iecerēts nomainīt novecojošo un sliktā stāvoklī esošo ceļa segumu.

Reklāma
Reklāma

“Jāatzīst, ka situācija Rīgas ielās šobrīd, strauji mainoties laika apstākļiem, kad vienu dienu ir sals, bet citu atkusnis, ir slikta, lai neteiktu – kritiska. Pēdējos trīs gados pastāvīgi esam kāpinājuši finansējumu Rīgas ielu kapitālajam remontam, tomēr apzināmies, ka naudas apjoms, kas jāiegulda pastāvīgi, ir apmēram 50 miljoni eiro ik gadu tuvāko desmit gadu laikā – tikai tā varam panākt, ka ielu atjaunošana un sakārtošana notiek ātrāk, nekā to sabrukšana.

Šī situācija ir sekas agrākajos gados realizētajai politikai, kad ielu remonti pilsētas vadībai nebija prioritāte, daļa atbildības jāuzņemas arī tiem Progresīvo partijas politiķiem, kuri pagājušajā vasarā būvsezonas visaktīvākajā periodā sāka politiskas peripetijas, tādējādi apturot lielāko daļu darbu. Ielas, par kurām šobrīd ir visvairāk sūdzību, piemēram, Vecāķu prospekts, Biķernieku iela u.c., pagājušajā vasarā bija plānots salabot. Ja tas būtu izdarīts, tad tik kritiska situācija nebūtu,” norāda Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Olafs Pulks.

Pavasarī, kad diennakts vidējā temperatūra būs virs +5oC grādiem, pilsētā sāks plašākus ielas seguma remontus ar ierastajām tehnoloģijām – karsto asfaltu un asfalta vienlaidus ieklāšanu, kas nodrošina ilgāku kalpošanas laiku un ļauj saremontēt ne vien satiksmei bīstamās bedres, bet arī novērst mazāka izmēra defektus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.