VIDEO. Senajā Olimpijā iespaidīgā ceremonijā iedegta olimpiskā lāpa, atzīmējot atlikušās 100 dienas līdz Parīzes olimpiskajām spēlēm 7

Otrdien, 16. aprīlī, tradicionālajā ceremonijā senajā Olimpijā tika iedegta 2024. gada Parīzes olimpisko spēļu lāpa, iezīmējot pēdējo septiņus gadus ilgo gatavošanās posmu spēļu sākumam 26. jūlijā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
TV24
“Tā pircēja veikalā nevar pateikt pat vienu vārdu latviski!” Deputāte norāda uz lielu kļūdu, kas tika pieļauta 90.gados
Lasīt citas ziņas

Grieķu aktrise Mērija Mina, atveidojot augstās priesterienes lomu, iededza lāpu, izmantojot rezerves liesmu, nevis parabolisko spoguli, ko parasti izmanto stafetes sākšanai Grieķijā un Francijā mākoņaino debesu dēļ, vēsta “Reuters”.

Tas vainagosies ar olimpiskās uguns iedegšanu Francijas galvaspilsētā atklāšanas ceremonijā. Parīze vasaras olimpiskās spēles rīkos trešo reizi pēc 1900. un 1924. gada.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Šajos grūtajos laikos, kuros mēs dzīvojam, kad pieaug kari un konflikti, cilvēkiem ir apnicis viss naids, agresija un negatīvās ziņas, ar kurām viņi saskaras katru dienu,” Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs teica savā runā.

“Mēs ilgojamies pēc kaut kā, kas mūs saved kopā, mēs ilgojamies pēc kaut kā, kas mūs vieno, mēs ilgojamies pēc kaut kā, kas dod mums cerību. Olimpiskā uguns, ko šodien iededzam, ir šis cerības simbols.”

Pēc tam augstā priesteriene iededza olipmiskās lāpas stafetes pirmā skrējēja, Grieķijas olimpiskā čempiona airēšanā Stefana Ntouskosa lāpu.

Pēc neliela skrējiena viņš nodeva liesmu Francijas trīskārtējai olimpiskajai medaļniecei peldēšanā un Parīzes olimpiskās lāpas stafetes vadītājai Lorai Manaudū kā rīkotājpilsētas pārstāvei.

Pēc 11 dienu stafetes visā Grieķijā 26. aprīlī liesma tiks oficiāli nodota Parīzes spēļu organizatoriem Atēnu “Panathenaic” stadionā, kur 1896. gadā notika pirmās modernās spēles.

Pēc tam nākamajā dienā uguns dosies uz Franciju ar trīsmastu kuģi “Belem”, kur tas 8. maijā ieradīsies Marseļā. Tiek lēsts, ka ceremonijā dienvidu pilsētas vecajā ostā piedalīsies līdz 150 000 cilvēku.

Pēdējais lāpas nesējs Marseļā 9.maijā kāps uz “Velodrome” stadiona jumta, informēja organizatori.

Francijas lāpas stafete ilgs 68 dienas un noslēgsies Parīzē ar olimpiskās uguns iedegšanu 26. jūlijā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.