Foto: ekrānuzņēmums

VIDEO. “Tā viņa baroja bērnus no Āfrikas. Kā dzīvniekus zoodārzā!”: Krievijas kanāls pārraida apmelojošu un pazemojošu sižetu par karalieni Elizabeti II 109

Krievijas propagandas kanāls “Rossija-1” tikai dažas dienas pirms Lielbritānijas karalienes Elizabetes II bērēm, kas notiks jau pirmdien, 19.septembrī, pārraidījuši sižetu, kurā it kā redzams, kā karaliene metusi zemē pārtiku bērniem no Āfrikas.

Reklāma
Reklāma
“Diemžēl bažas ir apstiprinājušās” – deputāts norāda uz paredzamu rezultātu 97 miljonu vērtā iepirkumā par Vanšu tilta projekta izstrādi 1
VIDEO. “Manā īpašumā atrodas 100 svešas automašīnas! Paldies Dievam, ka zeme nav apsēta ar labību,” kurzemniece pauž sašutumu par rallija apmeklētāju visatļautību 10
Viedoklis
Armands Puče: Skatuves māksla patiešām varētu būt mūsu vienīgais ceļš… Jo arī Edgars labi tēlo
Lasīt citas ziņas
Lielbritānijā sēro par karalienes Elizabetes II došanās mūžībā

Vēlāk šis sižets tika publicēts arī soctīklos, kur to noskatījušies desmitiem tūkstošu cilvēku.

CITI ŠOBRĪD LASA

Krievijas propagandas kanāla žurnāliste stāsta: “Kāda bija Elizabete II? Lūk, šajos kadros! Tā viņa baroja bērnus no Āfrikas. Paskatieties uz šo “laipnību”! Kā dzīvniekus zoodārzā! Šie kadri simbolizē britu attieksmi, kā arī visas Rietumu pasaules attieksmi pret apkārtējo pasauli.”

Taču patiesībā demonstrētie melnbaltie kadri ir fragments no brāļu Ogista un Luī Limjēru filmas, kas tika filmēta Vjetnamā un tās pirmizrāde notika 1901.gadā – 25 gadus pirms karalienes Elizabetes II nākšanas pasaulē.

Karaliene, kuras pilnais vārds ir Elizabete Aleksandra Mērija Vindzora piedzima 1926.gada 21.aprīlī, Londonā. Viņa bija savu vecāku pirmais bērns. Par Lielbritānijas karalieni viņa kļuva 25 gadu vecumā pēc viņas tēva nāves 1952.gadā. Šī gada jūnijā tika atzīmēta 70. jubileja kopš viņas kāpšanas tronī.

Lielbritānijas karaliene Elizabete II jaunības dienās

Mūžībā karaliene Elizabete II devās šī gada 8.septembrī. Jau pirmdien, 19.septembrī gaidāmas karalienes bēres, ko apmeklēs vairāki tūkstoši ielūgto viesu, tostarp ASV prezidents Džo Baidens, Latvijas prezidents Egils Levits, Francijas prezidents Emanuels Makrons, kā arī Ukrainas pirmā lēdija Olena Zelenska un citi.

Oriģinālās filmas video var noskatīties šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.