Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: Karīna Miezāja

VIDEO. Traģēdija vai sakritība? Kādā Rīgas skolā audzēknis iesit skolotājam pa žokli: pedagogs nokļūst slimnīcā, bet vēlāk nomirst 0

Raidījums “Bez tabu” atspoguļo kādu traģisku notikumu, kas noticis maija sākumā tepat – vienā no Rīgas mācību iestādēm. Aizsaulē pēc fiziska konflikta ar kādu skolnieku devies vēsturnieks, vēstures skolotājs Uldis Krēsliņš.

Reklāma
Reklāma
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
TV24
Kāpēc mums ir tik mazas pensijas? Es neesmu vainīga, ka strādāju krievu laikā! Atbild VSAA 92
VIDEO. Putina ministri krīt ārkārtējā kaunā – vienkāršs Ziemeļkorejas ierēdnis viņus padzen no sēdvietām 65
Lasīt citas ziņas

Anna Jermakoviča, Rīgas Katoļu ģimnāzijas direktore, kuras vadītajā skolā arī strādāja šis pasniedzējs neslēpj – šī ziņa bijusi šokējoša.

“Viņš mums bija ļoti dārgs, iemīļots pasniedzējs. Bērni saka – foršs skolotājs. Viņa nāves ziņa bija šoks mums, satrauca. Palika tāda neskaidrība, nav miera dvēselē. Šinī brīdī mēs sajūtam tādu satraukumu, kā tas viss notika, jo pēdējā ziņa bija par traumu darba vietā.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Krēsliņš strādājis Okupācijas muzejā kā vēsturnieks, kā arī – vairākās izglītības iestādēs. Viena no tām bija Rīgas 5.pamatskola – attīstības centrs. Tieši tur pasniedzējam gadījās fizisks konflikts ar kādu skolnieku. Rīgas Katoļu ģimnāzijas vadītāja uzskata, ka notikušais tomēr, visticamāk, ir cieši saistīts ar pedagoga nāvi.

“Vienīgais, tās ziņas, kas ienāca mūsu skolā, tātad bija trauma darba vietā, pēc tam bija “slimības lapa”, slimnīca un nāve. Tas, ko mēs redzam atspoguļotu Valsts izglītības informācijas sistēmā.

Šinī brīdī ar to vien, ka skolotājs bija informēts, ka bērni tur ir ar īpašām vajadzībām, varbūt bija par maz. Tikai ar šo informēšanu, tātad, viņš nebija pasargāts, tur blakus nebija atbilstoša atbalsta personāla. Tas ir tas, ko mēs redzam,” – pārdomās dalās Rīgas Katoļu ģimnāzijas direktore.

Rīgas 5. pamatskola atrodas iepriekš tā sauktās Meža skolas jeb Rīgas Sanatorijas internātpamatskolas telpās. Šo izglītības iestādi apmeklē bērni ar nopietnām veselības un garīga rakstura problēmām. Vēl pirms reorganizācijas 2017. gada novembrī kāds iereibis skolnieks skolā piekāva izglītības iestādē dežurējošo Rīgas pašvaldības policistu. Toreiz pusaudzis vairākas reizes iesita policistam pa galvu, vēlāk nogāza zemē 60 gadus veco vīru un pēc tam vēl vairākas reizes iespēra. Notikušo filmēja vairāki citi skolnieki.

Drīz pēc tam skolas direktore amatu pameta, bet pusaudzim piesprieda nosacītu cietumsodu uz pusotru gadu ar pārbaudes laiku uz 2 gadiem.

Rīgas 5. pamatskolas direktori Ilutu Vilnīti “Bez Tabu” uz vietas nesastop, tomēr skolā esot zināms, ka konflikts starp vēstures skolotāju Krēsliņu un skolnieku izcēlās, kad pedagogs centies paņemt skolniekam no rokām viedierīci, ko tas lietojis stundas laikā.

Tā vietā, lai to atdotu, skolnieks esot iesitis skolotājam pa žokli. Pēc tam skolā ieradušies gan policisti, gan neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde, skolotāju nogādājot slimnīcā.

Arī Valsts policijas pārstāve raidījumam “Bez Tabu” apstiprina – 25.martā ir saņemts izsaukums uz šo izglītības iestādi un zināms, ka skolotājam konflikta laikā tika nodarīta galvas trauma. Pēc tam cietušais esot ticis nogādāts ārstniecības iestādē, tomēr jau pēc pāris stundām no tās izrakstīts. Notikušais esot bijis reģistrēts Valsts policijas Rīgas Teikas iecirknī, tomēr pēc tam policija tā arī nesaņēma iesniegumu no cietušās personas, tāpēc kriminālprocess uzsākts netika.

Reklāma
Reklāma

Raidījumam direktore Vilnīte teic, ka tas, vai skolotāja nāve ir saistīta ar skolnieka uzbrukumu, neesot skolas kompetences jautājums, vienlaikus vēršot uzmanību uz pietiekoši lielo laika intervālu starp uzbrukumu un skolotāja Krēsliņa nāvi maija sākumā.

Vēlāk skola arī periodiski esot sazinājusies ar vēstures pasniedzēju – gan telefoniski, gan sarakstēs. Krēsliņš esot bijis dzīvespriecīgs un runājis par atgriešanos skolā.

Zināms, ka pēc šī sižeta un iespējamo saistību starp uzbrukumu pedagogam Krēsliņam un vēlāk šī cilvēka nāvi, Valsts policija tomēr esot uzsākusi resorisko pārbaudi, izmeklēšanu veic arī Valsts darba inspekcija.

Vairāk skaties “Bez Tabu” veidotajā sižetā:

SAISTĪTIE RAKSTI