VIDEO. Vācijā zemnieki ar traktoriem bloķējuši galvenās automaģistrāles. Kas viņus saniknojis? 91

Lauksaimnieki Vācijā sākuši masveida bloķēt ceļus, protestējot pret valdības plānu samazināt subsīdijas lauksaimniecībā izmantotajai dīzeļdegvielai. Pie Berlīnes Brandenburgas vārtiem novietoti aptuveni 200 traktori, ziņo “BBC”.

Kokteilis
Astrologi sarindojuši zodiaka zīmes pēc prāta spējām: pirmo vietu aizņem Dvīņi, bet pēdējo…
Kokteilis
Latvieši tiek aicināti rīt piedalīties īpaši sirsnīgā akcijā par godu Raimonda Paula 90.jubilejai
VIDEO. Smags ceļu satiksmes negadījums pie Ķemeriem – gājuši bojā trīs cilvēki 45
Lasīt citas ziņas

Ziņots arī par aizsprostotiem ceļiem Bādenē-Virtembergā, Ziemeļreinā-Vestfālenē, Saksijā un Bavārijā.

Subsīdiju samazinājumi bija paredzēti, lai novērstu budžeta krīzi pēc tam, kad tiesa atzina, ka valdības 2024. gada budžets ir nelikumīgs. Taču samazinājumi ir bijuši neveiksmīgi, un pastāv bažas, ka sekojošais strīds varētu veicināt galēji labējo popularitāti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Reaģējot uz blokādēm, iekšlietu ministre Nensija Fēzere brīdināja, ka cilvēku atturēšana no došanās uz darbu, skolu vai ārsta apmeklējumu “izraisīs dusmas un nesaskaņas”.

Taču lauksaimnieki ir saniknoti, un viņu asociācija DBV ir aicinājusi valdību atteikties no visiem plāniem samazināt lauksaimnieku subsīdijas.

“Pretējā gadījumā tiek apdraudēta augstas kvalitātes pārtikas piegāde,” radio intervijā brīdināja DBV vadītājs Joahims Rukvīds.

Ministri cenšas aizbāzt desmitiem miljardu eiro lielu finanšu melno caurumu pēc Vācijas konstitucionālās tiesas novembrī pieņemtā sprieduma, kurā valdības budžets tika atzīts par nelikumīgu. Tomēr turpmākie priekšlikumi izbeigt lauksaimnieku nodokļu atvieglojumus lauksaimniecības dīzeļdegvielai jau ir vājināti, un tagad ir paredzēts, ka izmaiņas tiks ieviestas pakāpeniski laika gaitā. Valdība arī atteicās no plāniem atcelt preferenciālo režīmu transportlīdzekļu nodoklī.

Taču tas nav mazinājis lauksaimnieku dusmas, un protestētāju grupa pat neļāva vicekancleram Robertam Habekam pagājušajā nedēļā izkāpt no prāmja. Demonstrācija izsauca plašu nosodījumu un izraisīja jaunas bažas par politisko debašu radikalizāciju Vācijā.

Paredzēts, ka lauksaimnieku protesti turpināsies visu nedēļu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.