VIDEO. “Viņš dzīvē pieļāva nopietnas kļūdas” – Putins pārtrauc klusēšanu un komentē Prigožina nāvi 114

Vairāki ārvalstu mediji publicējuši Krievijas prezidenta Vladimira Putina jaunāko video, kurā viņš komentē Jevgēņija Prigožina nāvi. Putins norādījis, ka “Vagner” algotņu grupējuma vadītājs ir “talantīgs cilvēks, kurš dzīvē pieļāva nopietnas kļūdas”.
Putins arī izteica līdzjūtību visu 10 cilvēku ģimenēm, kuri atradās lidmašīnā, kas trešdienas vakarā nogāzās uz ziemeļrietumiem no Maskavas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo!
RAKSTA REDAKTORS
Ineses Supes cīņa turpinās: “Kad iznācu no ķirurga kabineta, es apraudājos, jo man gribējās iznākt kā uzvarētājai, bet tā pagaidām nesanāk”
Vai zināji, ka šie ieradumi veicina mūsos skumjas un nomāktu garastāvokli?
Lasīt citas ziņas

Kopš lidmašīnas nolaišanās brīža ir izskanējušas dažādas spekulācijas par to, kas izraisīja nāvējošo avāriju un vai Prigožins patiešām atradās uz lidmašīnas, kā norādīts pasažieru sarakstā.

Ceturtdien notikušajā brīfingā Pentagona pārstāvis sacīja, ka ASV uzskata, ka “Vagner” vadītājs, visticamāk, gājis bojā avārijā. Ciema iedzīvotāji netālu no avārijas vietas Tveras reģionā stāsta, ka dzirdējuši spēcīgu blīkšķi, pirms ieraudzījuši no debesīm izkrītošu lidmašīnu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viena no teorijām, kas tiek izmeklēta, ir par to, vai uz kuģa ir kontrabandas ceļā ievests spridzeklis, liecina ziņojumi Krievijas medijos. Kāda ASV amatpersona BBC ASV partnerim CBS News sacīja, ka visticamākais iemesls bija sprādziens lidmašīnā. Kas izraisīja sprādzienu, nav zināms, lai gan viena iespēja bija spridzeklis, piebilda amatpersona.

Cita teorija, ko izvirzīja ar Prigožinu saistīts Telegram kanāls, liecina, ka reaktīvo lidmašīnu notriekuši Krievijas pretgaisa spēki. Tas nav apstiprināts, un ceturtdien Pentagons paziņoja, ka nav informācijas, kas to liecinātu.

Maskavas Šeremetjevas lidostā, kur lidmašīna pacēlās uz Sanktpēterburgu, tiek nopratināti virszemes darbinieki, kā arī tiek pārbaudīti videonovērošanas materiāli.

Kremlis pēc avārijas uzkrītoši klusēja. Nākamajā rītā prezidents Putins pat uzrunāja Briča samitā Dienvidāfrikā, izmantojot video saiti, taču nepieminēja avāriju, par kuru runāja liela daļa pasaules. Tomēr ceturtdienas vakarā tas mainījās.

“Pirmkārt, es vēlētos izteikt visdziļāko līdzjūtību visu bojāgājušo ģimenēm,” viņš sacīja televīzijas pārraidē savā Kremļa rezidencē. “Sākotnējie dati,” viņš turpināja, “liecina, ka uz kuģa atradās “Vagner” darbinieki. Tie ir cilvēki, kuri ir devuši būtisku ieguldījumu mūsu kopīgajā cīņā pret neonacistu režīmu Ukrainā,” sacīja Putins.

Pievēršoties pašam Prigožinam, Putins sacīja, ka pazīst viņu kopš 90. gadu sākuma, un raksturoja viņu kā “cilvēku ar sarežģītu dzīvi”. Krievijas līderis uzslavēja arī Prigožinu un viņa kaujiniekus, īpaši par viņu darbībām Ukrainā.

“Viņš dzīvē pieļāva nopietnas kļūdas. Bet viņš sasniedza rezultātus gan sev, gan kopējam labumam, kad es to prasīju – kā pēdējos mēnešos.”

Reklāma
Reklāma

Neskatoties uz to, ka Putins runāja par Prigožinu pagātnes formā un izteica līdzjūtību upuru ģimenēm, Putins neapstiprināja “Vagner” priekšnieka nāvi.

Krievijas Aizsardzības ministrija komentārus joprojām nav sniegusi.

Tiek ziņots, ka Krievijas tiesu medicīnas eksperti ir sākuši upuru identifikāciju, taču Putins sacīja, ka DNS testi prasīs laiku. Tiek uzskatīts, ka visi septiņi lidmašīnas pasažieri un trīs apkalpes locekļi gājuši bojā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.