Vienīgais veids, kā panākt mieru un stabilitāti reģionā, ir Armēnijas bruņoto spēku beznosacījumu un pilnīga izvešana no Azerbaidžānas Karabahas reģiona un marionešu režīma likvidēšana 29

19. septembrī Armēnijas bruņotie spēki, kas izvietoti Azerbaidžānas Karabahas reģionā, veica vairākas plaša mēroga militāras provokācijas un terora aktus.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas 11
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
Lasīt citas ziņas

Armēņu sabotāžas un izlūkošanas grupu uzlikto mīnu sprādziena rezultātā uz Ahmadbadžli-Fizuli-Šuša ceļa, lai uzsāktu teroru, tika nogalināti un ievainoti civiliedzīvotāji un valsts Iekšlietu ministrijas Iekšlietu karaspēka karavīri. Turklāt Azerbaidžānas armijas vienības tika apšaudītas no mīnmetējiem un kājnieku ieročiem, kā rezultātā tika ievainoti divi Azerbaidžānas armijas karavīri.
Azerbaidžānas armijas vienības konstatēja, ka Armēnijas bruņotie spēki ir nostiprinājuši pozīcijas un vienības, kas ir novestas līdz augstas kaujas gatavības līmenim.

Reģionā tika uzsākti vietēja mēroga pretterorisma pasākumi, lai novērstu iespējamas plaša mēroga provokācijas no Armēnijas bruņoto spēku puses, kas atrodas Karabahas reģionā, un nodrošinātu Trīspusējā paziņojuma noteikumu īstenošanu, kā arī Armēnijas bruņoto spēku vienību atbruņošanu un izvešanu no Azerbaidžānas teritorijas, to militārās infrastruktūras neitralizāciju, kā arī lai nodrošinātu miermīlīgo iedzīvotāju, civiliedzīvotāju un militārā personāla, kas iesaistīti reģionā veiktajos atjaunošanas darbos, drošību un Azerbaidžānas Republikas konstitucionālās iekārtas atjaunošanu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Veikto pasākumu ietvaros Armēnijas bruņoto spēku formējumu pozīcijas frontes līnijās un aizmugures rajonos, kā arī ilgtermiņa apšaudes pozīcijas, kaujas līdzekļi un militārie objekti tiek apstādināti, izmantojot augstas precizitātes ieroču sistēmas.
Veikto pasākumu mērķis ir tikai nelegāli militārie formējumi un militārā infrastruktūra.

Azerbaidžāna nevēršas pret civiliedzīvotājiem. Šajā sakarā Armēnijas civiliedzīvotājiem ir jāturas tālāk no militārajiem mērķiem.
Azerbaidžāna ir vairākkārt paziņojusi, ka Armēnijas bruņoto spēku vienību turpmāka pastāvēšana Azerbaidžānas Karabahas reģionā pretēji 2020. gada 10. novembra Trīspusējā paziņojuma noteikumiem ir nopietns drauds reģionālajam mieram un stabilitātei.
Vienīgais veids, kā panākt mieru un stabilitāti reģionā, ir Armēnijas bruņoto spēku beznosacījumu un pilnīga izvešana no Azerbaidžānas Karabahas reģiona un marionešu režīma likvidēšana.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.