Pasaulē
Baltija

Viļņas policija publisko par iespējamo meitenes nolaupīšanu informēta vīrieša fotorobotu1


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: SCANPIX/Vidmantas Balkūnas/LETA

Viļņas policija, kas turpina izmeklēšanu par iespējamu meitenes nolaupīšanu Viļņā, ceturtdien pēcpusdienā paziņojusi, ka izveidojusi fotorobotu, lai palīdzētu atpazīt vīrieti, kura rīcībā varētu būt policiju interesējoša informācija.

Viļņas apriņķa galvenā policijas komisariāta priekšnieks Sauļus Gags preses konferencē uzsvēris, ka fotorobotā atveidotais jaunais bārdainais vīrietis nav aizdomās turētais.

“No liecinieku teiktā policijai izveidojusi kādas personas fotorobotu, kura interesē policiju un varētu sniegt būtisku informāciju par notikušo,” viņš norādījis.

Pēc Gaga teiktā, joprojām tiek izskatītas visas iespējamās versijas, ieskaitot maldinošu ziņojumu policijai.

Kā pastāstījis galvaspilsētas policijas vadītājs, kopš trešdienas vakara, kad saņemts ziņojums, ir izdarīts ļoti daudz – pārbaudīta sākotnējā informācija, uzklausīti liecinieki, viņu nopratināšana turpinās, tiek pārskatīti arī videokameru ieraksti un papildus pārmeklēta iespējamā notikuma vieta un tās apkaime.

Jau ziņots, ka trešdienas vakarā Lietuvas policija izplatīja paziņojumu, kurā bija norādīts, ka Viļņas Karolinišķu mikrorajonā nezināmas markas sudraba vai zelta krāsas automašīnā ar dzeltenu ārvalstu numuru, iespējams, iesēdināta vienpadsmit vai divpadsmit gadus veca meitene.

Kā vēl pirms tam rakstīja portāls “Delfi.lt”, kāds vīrietis Viļņas policiju informējis, ka pie viņa pienākuši divi aptuveni tāda paša veci zēni un pastāstījuši, ka nolaupīta viņu draudzene.

Vēlāk tika ziņots, ka notikumu varētu būt redzējuši trīs bērni, bet Gags tagad norādījis, ka liecinājušo bērnu skaits ir vēl lielāks, un liecības sniegušas arī pilngadīgas personas, taču to saturu viņš nav izpaudis.

Trešdienas vakarā Viļņā tika sacelti kājās lieli policijas spēki un pārbaudītas visas automašīnas, kas līdzinās zēnu aprakstītajai.

Uz notikušo nekavējoties reaģēja arī autovadītāji – sociālajā tīklā “Facebook” tika izveidota īpaša grupa, kas aicināja šoferus iesaistīties meklēšanā. Vienlaikus cilvēki tika aicināti neizplatīt internetā tādu informāciju, kas varētu nākt par labu iespējamajam nolaupītājam. Meklēšanas operācija turpinājās visu nakti.

Lai gan jau trešdienas vakarā tika aicināti atsaukties vecāki, kuriem varētu nebūt zināma viņu bērnu atrašanās vieta, tāda informācija nav saņemta.

Arī Viļņas pašvaldība centusies ievākt informāciju par iespējami pazudušiem bērniem. Ceturtdien tā paziņoja, ka bērnunamos nav atgriezušās divas pusaudzes, bet viņu prombūtne pamanīta jau krietni agrāk. Ar vienu no viņām, kas tika uzskatīta par pazudušu kopš 10.janvāra, jau izdevies sazināties un noskaidrot, ka viņa atrodas drošībā.

Vēl tiek meklēta otra pusaudze, kura 12.janvārī aizgājusi no Šauļu bērnu nama, uz kuru novembrī pārcelta no Viļņas, un tiek pieļauta iespēja, ka viņa būtu varējusi bēgt pie mātes uz Viļņu.

Kā norāda pašvaldība, tai nav informācijas, ka šo meiteņu pazušana būtu saistīta ar policijas uzsākto izmeklēšanu.

Viļņā no agrākajiem četriem bērnu namiem darbojas vairs tikai viens un tajā nav pazudis neviens no audzēkņiem. Bērni nav pazuduši arī no audžuģimenēm.

Pašvaldība ziņu aģentūru BNS informējusi, ka tiek apmeklētas sociālā riska ģimenes, un arī skolas vāc informāciju par bērniem, kas ceturtdien nav ieradušies uz stundām.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Vācijas teritorijā esot izvietotas 20 ASV kodolbumbas
1 diena
LE
LETA
Pasaulē
“The New York Times” pirmajā lappusē publicē Covid-19 upuru vārdus
1 diena
LE
LETA
Pasaulē
Pakistānas pasažieru lidmašīnas katastrofā ir arī izdzīvojušie
2 dienas

Lasītākie

LE
LETA
Pasaulē
Neizdodas palaist kosmosā jaunu raķeti
22 minūtes
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
2000. gada 26. maijā. Pamatakmens leģionāru Brāļu kapiem Lestenē
16 minūtes
LE
LETA
Dabā
Šodien gaidāms vasarīgs un saulains laiks, bet lietussargs var noderēt
48 minūtes
SK
Skaties.lv
Ekonomika
Latvija viena no pirmajām pasaulē, kas izmēģinās “Apple” un “Google” Covid-19 izsekošanas lietotni 3
9 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Kā sieviete uz Vanšu tilta vienlaicīgi sadauzīja gan policijas auto, gan dārgu “Bentliju” 4
10 stundas