“Visas dalībvalstis saprot, ka drošība un demokrātija ir pamatvērtības,” uzsver Mieriņa pēc NATO parlamentu spīkeru tikšanās Vašingtonā 27

Otrdien, 9. jūlijā, NATO samita priekšvakarā Vašingtonā, ASV, pulcējās NATO parlamentu spīkeri. Pēc sanāksmes Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa TV24 atzina, ka NATO spīkeri apliecinājuši vienotību un pastāvēšanu par demokrātiju un drošību kā jebkuras valsts pamatvērtībām.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat
Viedoklis
Armands Puče: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību 82
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam 38
Lasīt citas ziņas

Tāpat pastāvot vienprātība, ka Ukraina būs NATO dalībvalsts un alianses dalībvalstu rindas būtu jāpaplašina vēl vairāk.

Intervijā Ansim Bogustovam Saeimas priekšsēdētāja sacīja, ka atbalsts Ukrainai ir ļoti skaidrs un nepārprotams. Tāpat ir skaidrs, ko Ukraina vēlas.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Viņi vēlas, lai viņiem būtu pilnas tiesības rīkoties ar tiem ieročiem, ko sabiedrotie viņiem dod, pēc saviem ieskatiem. Ukraina jau ir demonstrējusi, ka viņi vēlas, nevis tā kā to dara Krievijas agresija – šaut pa pa slimnīcām un pa dzīvojamām mājām, bet viņi vēlas sagraut krievu militāro infrastruktūru, kas ir koncentrēta turpat robežā vai nedaudz tālāk no robežas. Viņiem tas ir vitāli svarīgi. Tāpat ir svarīgs arī ilgtermiņa atbalsts, finansiālais atbalsts.”

Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa uzsvēra, ka gan republikāņi, gan demokrāti redz Ukrainu kā NATO dalībvalsti un bažām, ka Ukrainai atbalsts varētu būt nepietiekams, nav pamata.

“Tas pozitīvais, ko es gribu teikt, ka, neskatoties uz visu to, ka Amerikas tautai šobrīd nav viegls laiks, ka Amerikas tauta ir izvēles priekšā, Ukrainas jautājums ir viens no svarīgākajiem, un to apliecināja visas partijas. Un tas ir nebijis gadījums.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.