Laukos
Politika

Zālāju nopļaušanas un novākšanas termiņš lauksaimniekiem pagarināts līdz septembra vidum4

Foto-Ieva Lūka/LETA

Zemkopības ministrija zālāju nopļaušanas un novākšanas termiņu lauksaimniekiem pagarinājusi līdz 15.septembrim, aģentūru LETA informēja ministrijas pārstāvji.

Ministrijā skaidroja, ka strauji mainīgie laika apstākļi daļai lauksaimnieku, jo īpaši lopkopībā iesaistītajiem, ir radījuši sarežģījumus nopļaut un/vai novākt sienu vai zāles masu lopbarībai.

Kaut arī šogad jūnija vidējā gaisa temperatūra Latvijā pārsniedza mēneša normu, kļūstot par otro siltāko jūniju meteoroloģisko novērojumu vēsturē, nokrišņu daudzums jūnijā sasniedza 91,1 milimetru, par 24% pārsniedzot mēneša normu. Vairākās novērojumu stacijās jūnijs bija viens no mitrākajiem pēdējos 60 gados. Šie mainīgie laika apstākļi kavēja zālāju nopļaušanas sākšanu un zāles novākšanu lopbarībai jūnija beigās. Arī jūlijā Latvijā tika novērots palielināts nokrišņu daudzums un lielākajā daļā valsts bija par 20 līdz 40 stundām mazāk saules, nekā ierasti, klāstīja ministrijā.

Saistītie raksti

Ņemot vērā strauji mainīgos laika apstākļus, arī šogad Zemkopības ministrija ir paredzējusi iespēju lauksaimniekiem, kuri izmanto zālājus lopbarības vajadzībām, līdz 15.septembrim nopļaut un novākt tos zālājus, kurus biežo nokrišņu un lielā mitruma dēļ nebūs iespējams nopļaut un novākt līdz 15.augustam.

Datums, līdz kuram zālājam jābūt noganītam vai nopļautam un novāktam, lai pilnā apmērā saņemtu Eiropas Savienības (ES) platību maksājumus – vienoto platības maksājumu, maksājumu par klimatam un videi labvēlīgu lauksaimniecības praksi jeb “zaļināšanas” maksājumu, mazo lauksaimnieku shēmas maksājumu un maksājumu par bioloģisko lauksaimniecību – ir noteikts 15.augusts.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.