Zbigņevs Stankevičs: Pāvestam ir vērts mēģināt prasīt Putinam pārtraukt karu 103

Pāvestam Franciskam I ir vērts mēģināt prasīt Krievijas diktatoram Putinam kara pārtraukšanu ar Ukrainu, uzskata Romas Katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, TV24 raidījumā “Nedēļa. Post scriptum”, komentējot pāvesta nesenos izteikumus. Kā ziņots, martā intervijā Šveices sabiedriskajai raidorganizācijai RSI katoļu baznīcas galva Francisks I izteicis gatavību tikties ar Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu, lai mudinātu viņu uz miera noslēgšanu. Zbigņevs Stankevičs Lieldienām veltītā sarunā retoriski jautā: “Mēģināts nav zaudēts. Pāvestam zaudēt nav ko. Un, ja nu izdodas?”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 3
Ukraina pazemo Putinu, pārkāpjot vienu “sarkano līniju” pēc otras
Lasīt citas ziņas

Zbigņevs Stankevičs neuzskata, ka gadījumā, ja Putins kategoriski noraidītu Pāvesta Franciska lūgumu, tas būtu pārāk liels risks baznīcas autoritātei. “Nu, neko. Bumbiņa paliktu Putina pusē… Bet Pāvests vēlas mēģināt. Viņš vēlas izdarīt visu iespējamo, lai karu apstādinātu. Tā ir viņa izvēle un kompetence pieņemt šādus lēmumus,” teica arhibīskaps.

Komentējot Pāvesta Franciska rīcību un labos nodomus, Stankevičs velk vēsturiskas paralēles. “Kad savulaik Pāvests Pijs XII ieminējās, ka Hitlers nepareizi rīkojas attiecībā pret tiem, kurus viņš vajāja, tad Hitlers momentā pastiprināja represijas pret katoļiem… Un Krievijā arī ir katoļi. Viņu nav daudz, bet tur ir katoļu baznīcas struktūras. Uz doto brīdi, cik man zināms, viņus liek mierā, viņiem līdzīgi kā padomju laikā ļauj baznīcas sienās darboties. Uz ielas nedrīkst iet un sludināt, bet vismaz baznīcas sienās var. Tā ka jārēķinās ar atriebību. Vienkārši zibenīgu. Mēs zinām, kā tur notiek…”

CITI ŠOBRĪD LASA

Romas Katoļu baznīcas Rīgas arhibīskapam metropolītam Zbigņevam Stankevičam ir atbilde arī uz jautājumu, vai Putins saņems Dieva sodu par Ukrainā izdarītajām zvērībām. “Ja nenožēlos grēkus, tad noteikti saņems. Vai viņam vēl ir iespēja? Kamēr cilvēks ir dzīvs, tikmēr ir iespēja,” teic garīdznieks, uzsvērdams, ka grēku nožēlai jābūt patiesai un dziļai. “Šī pārvērtība cilvēkā var notikt vienā brīdī. Bet tad jau piedošana ir Dieva kompetencē. Viņš izvēlas. Dievs piedod, ja cilvēks patiesi nožēlo.”

Visa intervija TV24 ēterā būs skatāma Lielajā Piektdienā, 7. aprīlī, pulksten 21:00.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.