Foto no Pixabay.com

Zviedrijai nav izdevies samazināt ārzemju bezpajumtnieku skaitu 0

Zviedrijā dzīvojošo bezpajumtnieku un ubagu skaits no Rumānijas un Bulgārijas saglabājies tikpat liels, cik pirms trim gadiem, lai gan valdība centusies risināt šo problēmu, liecina jaunākie statistikas dati.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
Lasīt citas ziņas
Zviedrijā dzīvo aptuveni 4500 līdz 5000 neaizsargātu Eiropas Savienības (ES) valstu pilsoņi,

raidorganizācijai SVT atzina Zviedrijas nacionālais koordinators šajā jautājumā Klāss Lings-Vanneruss.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tikpat liels skaits bija aplēsts ziņojumā, ko pirms trim gadiem sastādīja Martins Valfridsons, kuram valdība bija uzdevusi izmeklēt šo jautājumu un nākt klajā ar iespējamajiem risinājumiem.

Zviedrija nozīmēja nacionālo koordinatoru sadarbībai ar Rumānijas un Bulgārijas valdībām, lai sagādātu palīdzību čigānu kopienām un tādejādi samazinātu čigānu vēlmi doties uz citām Eiropas valstīm ubagot.

Pašvaldības Zviedrijā un brīvprātīgo organizācijas piedāvājušas palīdzību bezpajumtniekiem un citiem cilvēkiem, kam tā nepieciešama. Taču tiek īstenoti arī stingrāki pasākumi, tostarp policija šogad sāka īstenot ubagošanas aizliegumu Vellingē, kas ir pirmā Zviedrijas pašvaldība, kur šāds aizliegums ieviests.

Lings-Vanneruss norādīja, ka Zviedrijā pēdējā laikā nabadzīgie cilvēki no Rumānijas un Bulgārijas tiek nodarbināti “nestandarta apstākļos” celtniecībā, automašīnu garāžās vai kā apkopēji.

Viņš piebilda, ka acīmredzot Zviedrija daudziem liekas pievilcīga zeme ar tās dzīves apstākļiem un kustības brīvību un imigrāciju ir grūti apturēt.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.