AFP/LETA

Zviedrijas hokejisti finālā uzvar Šveici un kļūst par pasaules čempioniem 0

viedrijas hokejisti svētdien Stokholmā ar 5:1 finālā uzvarēja Šveices valstsvienību un izcīnīja zelta medaļas pasaules čempionātā, informēja organizatori.

Cilvēkstāsts
“Man draudēja publiski, ka mani izkropļos” – saimniecības “Jaunapšenieki” saimniece Agnese par nievām un ļaunumu, ar ko sastopas ikdienā 58
TESTS prātvēderiem: ja zini atbildes uz vismaz 8 jautājumiem, tev ir pārsteidzoši attīstīts intelekts
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas? 32

Zviedri pasaules čempionātos nebija uzvarējuši kopš 2006.gada panākuma Rīgā. Turklāt mājiniekiem pasaules čempionātā nebija izdevies uzvarēt kopš PSRS izlases gūtā panākuma 1986.gadā.

Šveice, kas Stokholmā līdz finālam uzvarēja visās deviņās spēlēs, medaļas pasaules čempionātos nebija ieguvusi kopš 1953.gada, kad Bāzelē izcīnīja bronzu. Šveice atkārtoja savu labāko panākumu pasaules čempionātos, jo līdz šim vienīgo reizi 2.vietu ieguva 1935.gadā.

Finālcīņā Romēns Žosi 5.minūtē vadībā izvirzīja šveiciešus, kad pēc reida cauri pretinieka zonai raidīja ripu Jonasa Enrota vārtos. Pēc četrām minūtēm cīņā Šveices vārtu priekšā pie ripas tika Eriks Gustafsons un panāca neizšķirtu, bet Henriks Sedins vēl līdz pārtraukumam realizēja skaitlisko pārsvaru un izvirzīja vadībā Zviedriju.

Pēc pārtraukuma komandas darbojās piesardzīgāk un vairāk rūpējās, lai neiekristu aizsardzībā, kas samazināja iespējas bīstamiem metieniem pa vārtiem. Gan Zviedrijai, gan Šveicei pa reizei bija iespēja spēlēt vairākumā, tomēr vārtu guvums nesekoja. Pēdējās trešdaļas sākumā Zviedrijai trešos vārtus guva Simons Hjalmarsons, kad Šveices vārtsargs Martins Gerbers nenoturēja ripu pēc Gabriela Landeskoga metiena.

Cerības uz labvēlīgu pavērsienu Šveicei izzuda četrarpus minūtes pirms spēles beigām, kad pēc Henrika Sedina metiena ripa no Luī Eriksona kājas ielidoja vārtos. Tiesnesis konstatēja, ka tas bija rikošets, un vārtu guvumu ieskaitīja. Šveice vēl skaitliskajā vairākumā centās spēlēt ar sešiem laukuma spēlētājiem, taču tukšajos vārtos ielaida piekto ripu pēc Henrika Sedina metiena.

Jau ziņots, ka bronzas medaļas svētdien izcīnīja ASV izlase, kas spēlē par 3.vietu pēcspēles metienos ar 3:2 uzveica Somijas hokejistus. Latvijas izlase turnīru pabeidza 11.vietā.

Pasaules čempionāta fināls:

Šveice – Zviedrija 1:5 (1:2, 0:0, 0:3)

Vārtus guva: Romēns Žosi – Henriks Sedins 2, Eriks Gustafsons, Simons Hjalmarsons, Luī Eriksons