×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
25. jūlijs, 2012
Drukāt

11 gadus vecs zēns bez pases un lidmašīnas biļetes aizlido uz Romu

Britānijā sākta izmeklēšana par “nopietnu drošības noteikumu pārkāpumu”, jo 11 gadus vecam zēnam izdevies vienam pašam aizlidot no Mančesteras uz Romu bez pases, lidmašīnas biļetes un iekāpšanas kartes.

Britānijas valsts sekretāre transporta jautājumos Justīne Grīninga paziņojusi par vairāku augsta līmeņa izmeklēšanu sākšanu. Otrdienas pusdienlaikā 11 gadus vecais Laiams Korkorans aizbēga no mātes, kas iepirkās netālu esošajā tirdzniecības centrā. Viņš izgāja cauri piecām lidostas drošības pārbaudēm, taču sargi viņu neaizturēja. Zēns iekāpa lidmašīnā uz Romu, taču tās vadītājs tika brīdināts tikai tad, kad pārējie pasažieri lidojuma laikā izteica bažas par zēnu, kam neatradās sēdvieta.

Laiama 2400 kilometru ceļojums beidzās otrdienas vakarā, kad viņš sveiks un vesels tika nogādāts atpakaļ Britānijā pie ģimenes. Trešdien tika sāktas vismaz trīs dažādas izmeklēšanas, turklāt vairāki lidostas darbinieki tika uz laiku atstādināti no amata. “Es ļoti, ļoti nopietni uztveru jebkuru drošības noteikumu pārkāpumu,” Grīninga teica intervijā kanālam BBC. “Tāpēc tagad mēs veicam izmeklēšanu Mančesteras lidostā un arī aviokompānijā, lai noskaidrotu notikušā apstākļus.”

Mančesteras lidostas pārstāvis to raksturoja kā “ārkārtīgi nopietnu gadījumu”. “Skaidrs, ka dokumenti netika pietiekami pārbaudīti,” viņš sacīja. “Zēns izgāja cauri drošības skeneriem, tāpēc nevarēja radīt nekādas briesmas pasažieriem. Tā bija mūsu atbildība.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+