Mobilā versija
+0.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
13. janvāris, 2016
Drukāt

1876. gada 13. janvārī

13janv_Akuraters_2

Pirms 140 gadiem, 1876. gada 13. janvārī, Dignājas pagasta “Jaunzemjos” dzimis latviešu literāts, publicists, strēlnieku cīņu dalībnieks un politiķis Jānis Akuraters.

Zenta Mauriņa par viņu rakstīja: “Akuraters ir viens no nedaudziem, kas bija dzejnieks un arī izskatījās kā dzejnieks.” Literāts pieskaitāms tiem intelektuāļiem, kuri rosināja neatkarīgas Latvijas pasludināšanu. Citējot Jāni Jaunsudrabiņu, Akuraters sapratis to misiju, “kāda dzejniekam jāpilda savas dzīves laikā, ja viņš negrib palikt tikai vārda mākslinieks”. Laikabiedri brīnījās par viņa spēju saglabāt domas jauneklīgumu līdz mūža beigām. 1905. gada revolūcijas himnas “Ar kaujas saucieniem uz lūpām” autors bija gan 1918. gada Tautas padomes deputāts, gan vēlāk darbojās Izglītības ministrijā un bija viens no Nacionālā teātra izveidotājiem, gan pildīja Rīgas radiofona direktora pienākumus.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotībuDeputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (2)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+