×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
26. augusts, 2015
Drukāt

19. Baltijas jūras dokumentālo filmu forumā rādīs pēdējo gadu atzītākās dokumentālās filmas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kadrs no filmas "Mīlestības ceļamaize"

19. Baltijas jūras dokumentālo filmu forumā būs iespēja noskatīties pēdējo gadu atzītākās pasaules dokumentālās filmas programmā “BŪT vai BŪT”, atklāj foruma pārstāve Elīna Cire.

Nacionālais kino centrs nodrošinājis iespēju visiem skolēniem, studentiem, pensionāriem un kino profesionāļiem, uzrādot apliecību, apmeklēt foruma filmu programmu bez maksas, 30 minūtes pirms filmas seansa izņemot vai reģistrējot brīvbiļeti kinoteātru kasēs.

Trešdien kinoteātra “K.Suns” kasē sākas biļešu iepriekšpārdošana un brīvbiļešu reģistrācija. Reģionos biļetes un brīvbiļetes būs pieejamas foruma seansu demonstrēšanas vietās no piektdienas, 28. augusta.

Nacionālā kino centra organizētais 19. Baltijas jūras dokumentālo filmu forums notiks no 2. līdz 6. septembrim Rīgā, kinoteātrī “K.Suns”, kā arī citviet Latvijā – Cēsīs, Jēkabpilī, Liepājā, Rēzeknē, Rojā, Valmierā un Ventspilī.

Deviņu filmu izlasē iekļauta austriešu režisora Hūberta Zaupera Eiropas Kinoakadēmijas balvai nominētā filma “Kā draugi atnākam” (“We Come as Friends”), kas nesaudzīgi atklāj šā brīža lielvaru cīņu par ietekmi Āfrikā. Trillera spriedzes atmosfērā filma “Krievu dzenis” (“The Russian Woodpecker”) un režisors Čeds Garsija pēta līdz šim nedzirdētu teoriju par Černobiļas AES katastrofas iemesliem. “Sīrijas mīlasstāsts” (“A Syrian Love Story”) ir skaudri aizkustinošs divu politisko bēgļu ģimenes tuvplāns, kuru piecus gadus veidojis Šons Makalisters. “Redakcijas aizkulises” (“The News Room: Off The Record”, režisors Mikala Kroga) veltītas mediju atbildības un informatīvās vides transformācijas jautājumiem, bet “Mīlestības ceļamaize” (“All of Me”/ “Llévate mis amores”, režisors Arturo Gonsaless Vijasenjors) seko kāda neliela Meksikas ciema sieviešu iniciatīvai nesavtīgi ēdināt ekonomiskos bēgļus, kas izmisuma dzīti ceļo uz ASV.

Vienlīdz iedvesmojošs ir sirsnīgais stāsts par pensionāriem – Ginesa rekordu grāmatā iekļauto hiphopa grupu – “Hiphoperācija” (“Hip Hop-eration”, režisors Brins Evanss) un filma par harismātisko Brendu un viņas atbalstu sievietēm, kas cietušas no seksuālās vardarbības un prostitūcijas – “Sapņu ķērāja” (“Dreamcatcher”, režisore Kima Londžinoto). Apbrīnas vērta ir arī maskavietes Jūlijas dzīve, kas sākusies izgāztuvē un radikāli mainījusies, pateicoties godalgotās režisores Hannas Polakas pūlēm, – “Nāks labāki laiki” (“Something Better to Come”). Detektīvfilmas cienīgu izklaidi sagādās “Čaks Noriss pret komunismu” (“Chuck Norris vs Communism”, režisore Ilinka Kelugerjanu), atgādinot skatītājiem par laikiem, kad cenzūras žņaugtā Austrumeiropa iepazinās ar nelegālajām videofilmām.

Filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā, nodrošinot tulkojumu arī latviski.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+