Mobilā versija
°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
25. novembris, 2016
Drukāt

1906. gada 25. novembrī

VolfgangsDarzins

Dzimis Volfgangs Dārziņš

Pirms 110 gadiem, 1906. gada 25. novembrī, Emīla Dārziņa ģimenē Rīgā dzimis komponists, pianists un mūzikas kritiķis Volfgangs Dārziņš. Ražīgāko mūža daļu viņš pavadīja trimdā ASV, kur aktīvi koncertēja un darbojās kā pedagogs. Mūzikas vēsturnieki norāda, ka Volfganga Dārziņa devums latviešu mūzikā vēl nav pietiekami apjausts un novērtēts. Viņš apdarinājis ap 300 latviešu tautas dziesmu, piemērojot tās solo balsij un klavierēm. Mūzikas kritiķi atzīmē, ka Dārziņš devis tām “svaigumu” un pielāgojis 20. gadsimta stilistikai, pretstatā Jāzepa Vītola iedibinātajām romantisma tradīcijām, kuras ievēroja lielākā daļa pēckara latviešu komponistu. Interesanti, ka tautasdziesmām Dārziņš intensīvi pievērsās tieši trimdas gados Vācijā un ASV. “Volis, tā draugi nelaiķi sauca, bija tas, kas man atvēra acis, ka latviešu tautas melodijas nav vis minorā, bet mažorā rakstāmas,” komponistam aizejot, 1962. gadā atvadu vārdos rakstīja žurnālists Boļeslavs Ķīselis. Kopējais Volfganga Dārziņa radīto skaņdarbu skaits ir ap 1000.

Pievienot komentāru

Vecāku nevērība dārgi maksā: mamma pati aplej zīdaini ar karstu tēju (3)Pagājušā diennaktī slimnīcās nogādāti četri bērni ar ķermeņa apdegumiem, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+