Mobilā versija
+4.7°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
12. oktobris, 2015
Drukāt

1915. gada 12. oktobrī

12okt_strelnieki_2

Pirms 100 gadiem, 1915. gada 12. oktobrī (25. oktobrī pēc jaunā stila), latviešu strēlnieku bataljona karavīri saņēma ugunskristības  – 1. Daugav­grīvas latviešu strēlnieku bataljona divas rotas iesaistījās kaujās ar vāciešiem Tīreļpurva apkaimē, atsitot pretinieka izlūkvienību uzbrukumus.

Pie Kraslovsku mājām tika ciesti arī pirmie zaudējumi. Krita Jēkabs Voldemārs Timma, Andrejs Stūris un Jānis Gavens. Vēl septiņus vīrus ievainoja – divi no viņiem vēlāk hospitālī nomira. Vācieši zaudēja sešus kritušos, septiņus ievainotos, bet divus strēlnieki sagūstīja. Šī kauja bija pirmā strēlnieku uzvara, savukārt pirmie kritušie kļuva par pirmajiem, kurus trīs dienas vēlāk guldīja smiltainē pie Meža kapiem, vēlāk pazīstami kā Brāļu kapi. Svinīgā izvadīšana notika no Rīgas Latviešu biedrības nama, un bēru gājiens Rīgas ielās pulcēja daudz ļaužu. Pirmā strēlnieku kaujas vieta mūsdienās ir iezīmēta dabā Kara muzeja Ziemassvētku kauju muzeja teritorijā Jelgavas novada Valgundes pagastā.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (21)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (23)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+