×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
3. septembris, 2015
Drukāt

1915. gada 3. septembrī (2)

3sept_Tramvajs_2

Pirms 100 gadiem, 1915. gada 3. septembrī, atsaucoties uz drošiem avotiem, Rīgā iznākošā prese ziņoja par gaidāmo pilsētas elektrisko tramvaju evakuēšanu uz Iekškrieviju.

Rīgas tramvaju uzņēmums bija privāta akciju sabiedrība, un miera laikos pilsēta ar šo transporta līdzekli lepojās impērijas mērogā. Pavēle par aizvešanu no vācu apdraudētās Rīgas uz transporta līdzekļiem attiecās tāpat kā uz rūpniecības uzņēmumiem. “Jaunākās Ziņas” vēstīja, ka no trim Rīgas tramvaju depo paredzēts evakuēt to, kurš Aleksandra (Brīvības) ielā pie Gaisa (VEF) tilta. Tajā atradās 26 vagoni un dinamo elektrostacija, ko darbināja dīzeļdzinējs. Viss depo pilnā sastāvā bija jāved uz Petrogradu, “uz Oranienbaumas zirgu dzelzceļu, kas tiks pārvērsts par elektrisko dzelzceļu”. Daļu iekārtu aizveda arī no tramvaja sistēmas galvenās spēkstacijas Citadelē. Vagonu trūkuma dēļ atsevišķas tramvaju līnijas Rīgā slēdza.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ķemeru tramvaju 1915.gadā tā arī pilnībā izveda (faktiski – nozaga) uz kaut kādu krievijas ģerevņu, kur tas tāpat ilgi nebrauca, jo ruslandē ātri visu noved līdz ručkai!

  2. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    Tie ir tie paši Krievijas impērijas mūžīgi uzticamie balsti, kas jau 1905. gadā slepkavoja tagadējās Latvijas teritorijā, tad visu 1. pasaules un Pilsoņu karalaiku. Arī šodien Krievijā tēlo izredzētos, augstākus un taisnākus par pārējiem RU pilsoņiem. Tikko St. Pēterburgā viņiem ļoti nepatika Mefistofelis, rīt viņiem nepatiks Merkūrs, parīt Marss! Protams, mazajam vīriņam viņi der. Viņš vienmēr un visur (sevišķi ”tuvākajās ārzemēs) nesavtīgi atbalsta citādi domājošos, arī “Nakts vilkus”, troļlus un visādus bandītiskus formējumus vairākās ”tautas republikās”.
    Žēl, ka mūsu DP ļauj viņiem pacelt galvas arī Latvijā. Neesmu sekojis līdzi, bet kaut kur lasīju, ka Rīgā jau ir(!) savi ”augstdzimuši” kazaku atamani! Ātri gan esam aizmirsuši viņu (melnās sotņas) pastrādātos grēka darbus!

Draugiem Facebook Twitter Google+